DGS HUKUK 2-2.5 YILDA OKUMAK

• Merhaba, şuan eğitim fakültesinde okuyorum. Ikinci üniversite olarak açıktan adalet okumak istiyorum. Şöyle bi düşüncem var AÖF Adaleti bitirdikten sonra dgs sınavına gireceğim. Eğer dgs ile hukuk fakultesine yerleşirsem eğitim Fakültesini dondurup hukuk fakültesine başlamak istiyorum. Soruya gelecek olursak ben hukuk fakültesine basladigimda kac yilda biter. 2 yılda veya 2.5 yılda bitirme şansım var mı varsa hangi üniversitede var ? Bide o üniversiteye yerleşmek için kaç net gerekir? Cevaplarsaniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

• @erdem-rıdvan-babuccu merhaba 2-2.5 yılda bitirmek mümkündür,
    Özel hukuka yerleşebilmek için minimum 272 puanınız olması gerekiyor geçen yıla göre bakarsak,buda şu demek en azından ortalama 2.80 3.00 arası dersek 30 35 mat 40 45 net Türkçe yapıyor,

Devlet içinse bu 45 50 mat 45 50 Türkçe yapmanız demek, diğer sorunun cevabı ise en azından
    2-2,5 yılda bitirebilmeniz için ise 305 ile 310 arası puan almanız gerekli 3.sınıftan başlatan üniversitelere yerleşebilmek için buda 45 50 mat 45 50 Türkçe demek, aklınıza takılan soru olursa cevaplamaya çalışayım

• @mustafa-i̇yitütüncü Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi hesapladim 40 mat 50 Tr
    Ve 3.50 ortalama ile 314 puan yapıyor. Bu netlerle yerleşebileceğim devletin 3.sınıftan başlatan üniversiteleri hangileridir? Yerleşemezsem de yerleşebilmek için kaç net daha eklemeliyim?

• @erdem-rıdvan-babuccu devlette 3.sınıftan başlatma olayı yok gibi hemen hemen hepsi 1.sınftan başlatıyorlar sadece Marmara üniversitesi hukuk ile iletişime geçtiğimizde orada 3.sınıftan başlatıyorlar AKTS ders içeriğine göre ancak 1.sınıftan ve 2.sınıftan ders alabilirsiniz o netlerle de Marmara hukuk gelebilir

• @mustafa-i̇yitütüncü bu netlerle özelde tam burslu 3.sınıftan başlatan hangi Üniveristeler gelir ?

• @erdem-rıdvan-babuccu o netlerle Beykent hukuk, Hasan Kalyoncu hukuk, Okan hukuk gelir aslında 3.sınıftan başlattıkları pekte önemli değil önemli olan kaç dersten muaf ettikleri bunu da üst kurul belirlediği için net bir bilgi söyleyemiyorlar ama genel olarak bunlar 3.sınıftan başlatıyorlar

• @mustafa-i̇yitütüncü hocam ben bu özel üniversiteleri (okan ve Hasan Kalyoncu ) seçtiğimde dersten kalırsam veya ortalamam düşük olursa burs kesiliyor mu? Para odemek zorunda kalıyor muyum? Hangi şartlarda kesiyorlar?

• @erdem-rıdvan-babuccu dersiniz düşük olursa bursunuz kesilmez, sadece size verilen süre boyunca okulu bitirmeniz gerekecektir, o zamana kadar burslu olarak kalırsınız ama okulu her uzattığınız dönemde okulun parasını ödemek zorundasınız.

• Merhaba @Mustafa-İyitütüncü,

Ben bir lisans programi ve Anadolu Unv. AOF Adalet mezunuyum. DGS'ye bu yil girdim, 329 puan aldim. Istanbul'da yasiyorum ve kamuda calisiyorum. Benim onceligim mumkunse Istanbul'da olan bir hukuk lisans programini olabildigince erken ve ucret odemeden bitirmek.

http://webhakim.com/dgs-hukuk-fakultesi-3-siniftan-baslatan-universiteler.html
    Bu adresteki listeden anladigim kadariyla, 3. siniftan baslatan universiteler su sekilde:

• Beykent
    • Bahcesehir
    • Okan
    • Dogus
    • Hasan Kalyoncu

Ancak sizin de belirttiginiz gibi 3. siniftan baslatma mevzusu, okulun ne zaman bitecegi konusunda kesin belirleyici degil. Asil onemli olan ne kadar dersimi sayacaklari, yaz okulu opsiyonu, ustten ders alabilme durumu vs. Bunlar da tamamen belirsiz, hepsi kurula topu atmis anladigim kadariyla.

Aslinda isleyisi ogrenmek icin universite yonetimlerine sormak yerine, daha onceden gecis yapmis ogrencilerin buraya ulasip bilgi vermesi daha iyi olurmus sanirim.

Ama su anki duruma gore ustteki siralama benim durumum ve onceliklerim icin makul mudur sizce, veya tavsiyeleriniz var mi onu sorayim istedim.

Iyi gunler

• @kutay1 Merhaba öncelikle tebrikler çok güzel puan almışsınız, Beykent ile başlayacak olursak maalesef Beykent tam burslu ve ücretli öğrenci alıyor tam burslu puanı 339 gelmeyebilir ,tam ücretli gelecektir ama ondada baya bir ücret ödemek zorunda kalacaksınız ama 3.sınıftan başlama kısmında avantajlı ayrıca ders saydırma konusunda eğer AKTS ve ders içerikleriniz uyuşursa tabi üst kurulunda onayından geçtikten sonra dersleriniz sayılabilir. Bahçeşehir tam burslu, tam ücretli ve bu yılda %25 burslu öğrenci alıyor tam burslu gelmeyebilir %25 gelecektir yine ona da baya bir ücret ödemek zorunda kalacaksınızdır ki bu puana tam ücretli okumak yazık olur, veya para ödemek... Okan sizin için avantajlı tam burslu gelir, Doğuş tam burslu gelir,Hasan Kalyoncu tam burslu gelir bunların içerisinde eğer erken bitirme amacıyla hareket ederseniz
    Beykent sizin için en avantajlısı ama para ödemekte istemiyorsanız ikinci tercih
    Okan Tam burslu
    Hasan Kalyoncu tam burslu en avantajlıları bunlar duruyor
    eğer düşünürseniz kıbrıstaki üniversiteleri de tam burslu yazabilirsiniz. direk bölümden başlıyorsunuz bunlarda hazırlık yoktur, bu arada Bahçeşehir de hazırlık okulu var oradan ingilizceyi okumanız gerekecek yada muaf sınavına gireceksiniz,
    bu arada nacizane beni fikrimi sorarsanız bu aldığınız puana özel okullarda harcamayın yaptığım araştırmalarda eğer ileriye dönük hareket etmek istiyorsanız bu puana
    Marmara Hukuk
    Hacettepe Hukuk
    Gazi Hukuk
    İstanbul Hukuk bu üniversiteleri yazardım neden mi?
    Çünkü piyasada o kadar hukuk mezunu var ki bir çok konuştuğum kişi veya yeni mezun avukatlar ve 4-5 yıllık avukatlar neredeyse asgari ücrete çalışıyorlar bunu eleştirmek için söylemiyorum ve araştırmalarım arasında prestijli bir hukuk bürosuna girmek istiyorsanız sizden bu üniversiteleri istiyorlar yoksa diğer üniversitelere hiç bakmıyorlar bile bazı devlet üniversitelerini bile es geçiyorlar eğer daha fazla kariyer ve prestij açısını düşünüyorsanız bunları göz ardı etmeyin tabi yine karar sizin :8ball:

• @Mustafa-İyitütüncü Evet ucretli bir program dusunmuyorum, ama vakif universitelerinin tek kontenjanli burslu bolumlerinin taban puanlari icin gecmis seneleri referans almanin da cok saglikli olmadigini dusunuyorum. Sonucta siralama olarak onumde 35 kisi var. Ornegin onlardan birisi Okan veya Dogus yazarsa da o universiteler gelmeyecektir. Bu sefer gelecek sene de onlarin burslu puanlari cok yuksek olacaktir. Yani 30-40 kisi alan bir bolumun taban puani kadar stabil olmayacaktir tek kisi alan program.

Aslinda ben de vakif universiteleri yerine Marmara veya Istanbul gibi daha prestijli bir bolume yerleseyim diyorum ama askerlik sorunum var. 2019'da tecilim bitiyor ve daha onceden lisans bitirdigim icin ikinci bir lisans programi ile tecil yapamiyorum. Ama bolumu bitirip avukatlik stajina girersem staj tecili alabiliyorum, O yuzden bolumu iki senede bitirmek benim icin onemli. Ancak, bu hafta icerisinde Beykent ve Bahcesehir'e gidip birkac yetkili ile konustum. 2 senede bitirebilmek konusunda cok umit vermediler malesef. Dolayisiyla zaten 3 senede bitireceksem Marmara cok daha mantikli gibi, sonucta orada da 3 senede bitirebiliyorum. Gelecek hafta da vakit bulabilirsem Dogus ve Okan'a gidip sormayi planliyorum. Bakalim onlar ne diyecekler.

Bir de ben lisansi bitireli 8 sene oldu. Bazi universiteler mezuniyet uzerinden 5 sene gecen dersi saymiyorlarmis gibi bir soylenti var ama ne kadar dogrudur, hangi universitelerde boyle birsey var bilmiyorum. Sizin bilginiz var mi acaba?

• @kutay1 askerlik probleminizi yüksek lisans yaparak daha da uzatabilirsiniz tezsiz yaparsanız sadece askerliği uzatmak için daha da kolay olur yani okulu ve avukatlık stajınızı yetiştiremezseniz bu da sizin için B planı olur diğer mesele, eğer böyle düşünüyorsanız ben sizin yerinizde olsam bir dakika düşünmem Marmara veya İstanbul hukuku yazarım siz sağda solda ne dediklerine bakmayın prestij her zaman önemlidir diğerleri bir hukuk diplomam olsun da bana yeter mantığıyla bakıyor illa ki ekstremler çıkar diploma diplomadır diye şunu da diyen çıkabilir kardeşim özel hukuktan bitersen de hakimlik sınavına giriyorsun bitirmesen de ama herkes hakimlik düşünmüyor mesela GS hukukta fransızca eğitim veriyorlar orada işte ben gideyim büro açayım falan yoktur oradakiler Avrupa ya açılıyor Fransızca da zaten artı bir değer katıyor eğer ilerisini düşünüyorsanız kesinlikle özellerle uğraşmayın insanın etiketi her yerde etikettir normal Anadoluda bir tıp bitirme ile Hacettepe de tıp bitirme aynı değil bu şekilde bakın olaya ve Marmara,İstanbul Gazi Hacettepe bunlardan birini düşünün tabi yine son karar sizindir ,5 yıl mevzusu da çoğu iletişime geçtiğimizde üniversiteler de aynısını söyledi eğer lisans mezunu iseniz üzerinden 5 yıl geçmemesi gerektiğini söylediler böyle bir şey var umarım hakkınızda hayırlısı olur

• @mustafa-i̇yitütüncü hocam merhaba, 279.8 puan aldım, 3850. oldum, özel, ücretli tavsiye edeceğiniz bir üniversite var mı? hukuk için 2. veya 3. sınıf (hazırlık sınıfı olmayan) soruyorum, şimdiden teşekkürler

• @bylevo 3.sınıftan başlayacak olursak aslında okullar bir ani kararla her an sistemlerini değiştirebiliyorlar mesela Beykent 3.sınıftan başlatıyordu ta ki geçen haftaya kadar değiştirmişler ve 2.sınıftan başlatma kararı almışlar eğer hali hazırda sistemi değiştirmediler ise Okan üni 3.sınıftan başlatıyor hazırlık okulu da yoktur ama puan olarak size gelmeyebilir size gelecek üniversitelerde
    İstanbul Aydın Üniversitesi -------------------------- gelmesi çok zor hazırlık isteğe bağlıdır 1.sınıf veya 2.sınıftan başlatıyorlar
    İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi -------------- gelebilir hazırlık var 1.2.ve 3.sınıftan başlayabilirsiniz ders içeriği önemli
    İzmir Ekonomi Üniversitesi ---------------------------gelebilir hazırlık var 2.sınıftan başlatıyorlar
    Çağ Üniversitesi ------------------------------------------gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    Başkent Üniversitesi -------------------------------------gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) -------------------------gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    Özyeğin Üniversitesi ------------------------------------- gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    İstanbul Medipol Üniversitesi ------------------------- gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    Yeditepe Üniversitesi -------------------------------------gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    Maltepe Üniversitesi ------------------------------------- gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    Bahçeşehir Üniversitesi -------------------------------- gelebilir hazırlık var 1.sınıftan başlatıyorlar
    hocam bu şekilde sıraladık yinede son karar sizindir.

• hocam merhaba 299.17 puan aldım sıralamam 906 okulun erken bitmesi önceligim hangi özel üniversiteleri tavsiye edersiniz doğuş üni hakkında bilginiz var mı teşekkürler şimdiden

• @alpaslandrms hocam sizin puan türüne birçok arkadaş ile de iletişime geçtik görüştük konuştuk
    Okan üniversitesi eğer değiştirmedilerse sistemi bu arada iletişime geçeli bir ay olmadı ama değiştirebiliyorlar yazabilirsiniz 3.sınıftan başlatıyor ve hocalar da çok iyi yardımcı oluyor devamsızlık konusunda Doğuş da 3.sınıftan başlatıyor yine değiştirmedilerse ayrıca hazırlıkta yoktur ortamı da güzel tercih olarak

Lefke Avrupa Üniversitesi (KKTC-LEFKE) tam burslu eğer kıbrıs düşünürseniz tam burslu yazabilirsiniz.
    Okan üniversitesi ücretli
    Doğuş üniversitesi ücretli

• Teşekkürler hocam birde İstanbul Kültür üniversitesi ile ilgili pek fazla bilgiye ulaşamadım da devamsızlik sorun oluyor mu Okan, Kültür veya Doğuş'ta

• @alpaslandrms hocam genellikle hukukta sorun yapmıyorlar hocalar ile konuşup durumunuzu izah ederseniz anlayış gösteriyorlar hemen hemen herkes bunu söylüyor kimi iletişime geçtiğimizde bize de söylediler zaten mantıklı düşünürsek 100 kişilik anfiler de ders işleniyor takdir edersiniz ki hocalar burada devamsızlığı kontrol etmesi çok güç bir durum İstanbul kültür Üniversitesi hukukta hazırlık vardır ama isteğe bağlı ama yine siz bir sorun değiştirebiliyorlar devamsızlık yine aynı pek sıkıntı etmiyorlar hangi sınıftan başlayacağınıza dair bir sayı veremiyorlar üst kuruldan onaylayıp ona göre bir karar çıkmaktadır

• @mustafa-i̇yitütüncü merhabalar,
    DGS 3.sınıftan başlatan üniversitelerin yer aldığı videoya ulaşamadı. Ancak fotoğraf olarak paylaştığınız vardı onları bulamadım? Doğuş hukuk 3. Sınıftan mı başlıyor? Şimdiden bilgilendirme için teşekkürler ☺️

• @fatoş86 evet Doğuş 3.sınıftan başlattıklarını söylüyorlar ama şöyle de bir ihtimal varki değiştirebiliyorlar mesela Beykent 3.sınıftan başlatıyordu ama geçen iletişime geçtiğimizde 2.sınıftan başlatmaya başlamışlar bu yüzden en son tercih yapacağanız zaman hangi üniversiteyi istiyorsanız iletişime geçmenizde fayda vardır bu arada Hasan kalyoncu da Okan da 3.sınıftan başlatıyor eğer sistemi değiştirmediler ise Doğuş üniversitesini bazı arkadaşlar öneriyorlar Okan ını da aynı bazı hocalar çok ilgili oluyorlar ve yardımcı oluyorlarmış

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.