YURT İMKANLARI NEDİR?  • Anadolu Üniversitesi Yunus Emre ve İki Eylül kampüsleri olarak ayrılmış durumdadır.Yunus Emre kampüsü oldukça merkezi bir yerdedir,kampüsün içerisinde yalnızca erkeklerin kalabildiği KYK'ya bağlı Yunus Emre Yurdu bulunmaktadır.Yarı özel bir yurt olan Cumhuriyet Yurdu kampüse 15 dakikalık mesafede olup Emine Hatun kız yurdu okulun diğer kapısı olan eczacılık fakültesinin bulunduğu bölüme daha yakındır.Bunun dışında kampüsün çevresinde sayısız özel yurt bulunmaktadır.
    İki Eylül kampüsüne sadece otobüsle ulaşım vardır.Çevresinde apart,yurt vs.bulunmamaktadır.Zaten merkeze sadece 15 dakika uzaklıkta olduğu için öğrenciler kampüs yakınlarında kalmaya ihtiyaç duymamaktadır.
    Üniversitenin iki adet meslek yüksekokulu vardır.Bir tanesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu,Yunus Emre Kampüsü'nün içerisinde bulunur.Diğeri, Porsuk Meslek Yüksekokulu ise Osmangazi mahallesindedir.Merkeze 15 dakika,ana kampüse 25 dakika uzaklıktadır.Çevresinde çok fazla apart yoktur fakat uygun fiyatlı,eşyalı yada eşyasız öğrenciye uygun çok sayıda ev vardır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.