Mezun durumda olmayanların önlisans başarı puanı

• üstad iyi çalışmalar. Ben adalet Aöf öğrencisiyim. Bu yıl ikinci sınıfa geçtim. Daha önce hiç dgs ye girmediğim için deneme maksadıyla sınava girdim. Ea puanım 250. Merak ettiğim şey önlisans başarı puanı 64.400 yazıyor. Benim birinci sınıf birinci dönem ortalamam 3.17. İkinci dönem ortalamam 3.90. Yıl ortalaması ise 3.57. Henüz mezun da olmadığıma göre bu puanı neye göre hesaplamışlar? Ayrıca hedefim olan 3.70 ortalamaya göre kaç mat kaç Türkçe yaparsam özel ünv. Tam burslu gelir? Şimdiden teşekkür ederim

• @arifmardin hocam Aöf o okul bitmeden nasıl hesapladığını tam olarak bilmiyoruz diğer konuda ise 3.70 ortalama bitirdiğinizde yaklaşık olarak 45 net mat 40-45 net Türkçe yaptığınız takdirde tam burslu gelme olasılığı %90 civarında tabi bu o yılın sınavına göre değişiklik gösterebilmektedir bu yıl puanlar değişkenlik göstermektedir. Ör bu yıl 282 alan biri sıralaması 3200 lerde ama geçen sene bu 287 puana denk gelmektedir.

• @yunusemre Mezun durumda olmayanların önlisans başarı puanı içinde söyledi:

@arifmardin hocam Aöf o okul bitmeden nasıl hesapladığını tam olarak bilmiyoruz diğer konuda ise 3.70 ortalama bitirdiğinizde yaklaşık olarak 45 net mat 40-45 net Türkçe yaptığınız takdirde tam burslu gelme olasılığı %90 civarında tabi bu o yılın sınavına göre değişiklik gösterebilmektedir bu yıl puanlar değişkenlik göstermektedir. Ör bu yıl 282 alan biri sıralaması 3200 lerde ama geçen sene bu 287 puana denk gelmektedir.

İlginiz için teşekkür ederim. Sanırım benim öbp mi birinci dönem ortalamasına göre hesaplamışlar. 3.17 değilmiş. 3.23 müş dönem ortalamam. Buna göre hesapladım. 3.23*25+0.8 doğru çıkıyor.
    Özel hukuk tam burslu için çabalıyorum. Kıbrıs da olur. Yılda iki kez sınava girebileceğim, devam sorunu olmayan, mümkünse birçok dersten muaf tutan (işletme Aöf lisans ve bilgisayar önlisans örgün mezunuyum) en fazla iki yılda bitireceğim bir hukuk arıyorum. Tavsiyeniz olursa sevinirim

• @arifmardin hocam onu araştırdım ortalama ösym giriş yapıyorsunuz daha sonra eğitim bilgileri var orada adalet çıkacaktır oradaki ortalama ne ise onu baz almaktadır. Hocam Kıbrıs üniversiteleri araştırdığımız kadarıyla fazla dersten muaf etmiyor tabi yine son kararı üst kurulu verecektir, birçok dersten muaf eden genellikle yoktur artık o sizin AKTS nize bakıyorlar ders içeriği falan ama 3.sınıftan başlatan ise Beykent hukuk, Hasan Kalyoncu hukuk , Okan hukuk bunlar var ama puanınız yeterse Beykent Hukuktan şaşmayın ki Beykent hukuka öyle bir talep oldu ki bundan ötürü puanı çok yükseldi çünkü herkes aynı düşünüyor erken bitireyim derslerden çok muaf etsin hemen avukat olayım düşüncesinde, bu hayali Beykent Hukuk sağladığından dolayı diğerlerine göre avantajlı olduğundan puanı çok yükseldi bu yüzden Beykent Hukuku da kazanmak için en azından dediğimiz gibi 40-45 net mat 45-50 net gibi Türkçe yapmak lazım... genel olarak böyle :8ball:

• @yunusemre

Beykent, Hasan Kalyoncu ve Okan'da hazırlık sınıfı var mı. Eğer Varsa benim İngilizcem yok

• @arifmardin Beykent Hukukta hazırlık olmadığını söyledir bölüm Türkçe olduğu için, Okan hukukta aynı bölüm hukuk olduğu için hazırlık olmadığını söylediler Hasan kalyoncu da aynı bölüm Türkçe olduğu için hazırlık muafsınız

• @mustafa-i̇yitütüncü

Çok teşekkür ederim hocam. İyi çalışmalar

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.