Burs İmkanları Nedir? Kimler Başvuru Yapar? Eskişehirde Burs Veren Vakıflar? • Eskişehirde burs imkanı sağlayan çok sayıda vakıf bulunmaktadır.

  ETİ Bursu

  Bunlardan en ünlüsü üniversitelerin ön lisans,lisans,master/doktora öğrencilerine burs sağlayan Eti Şirketler Grubu'dur.Hepsi için ayrı ayrı koşulları ve belirledikleri bölümler vardır.Öncelikle burs alabilmek için Eskişehirde ikamet etmeniz şart.Son sınıfta olmamanız gerekiyor,not ortalamanızın en az 2,5 olması ve başarısız dersinizin bulunmaması gerekiyor.İnternetten başvuru yapıyorsunuz,başvurusu onaylanan adaylar 4-11 Ekim tarihleri arası mülakata çağırılıyor.Bundan da geçerseniz Ekim-Mayıs ayları arasında 9 ay boyunca geri ödeme şartı olmaksızın burs alıyorsunuz.

  ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI Bursu

  Bu kurum 1 yıl süreyle burs vermektedir.Eskişehir doğumlu olmanız yada Eskişehirde bulunan bir ortaöğretim kurumundan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.Yine üniversitenin son sınıfında olmamanız gerekiyor.Bizzat kurumun bürosundan form alıp başvuru yapmanız gerekiyor.

  KSV VAKFI Bursu

  Ksv vakfı belirli üniversitelerin belirli bölümlerinde okuyan öğrencilerine burs imkanı sağlayan bir kurum.Anadolu Üniversitesi için sadece Malzeme Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, İletişim ve Seramik Mühendisliği öğrencileri başvurabiliyor.Ortalamanızın en az 2,5 ve başarısız dersinizin bulunmaması gerekiyor.

  ESKİŞEHİR TİCARET ODASI Bursu

  Bir Anadolu yada Fen lisesinden yada Eskişehirdeki bir liseden mezun olma şartı bulunuyor.Ailenizin en az 2 yıldır Eskişehirde ikamet ediyor olması gerekiyor.Üniversiteye bu sene giriyor olmanız gerekiyor.Ara sınıflara burs vermiyorlar.Ve üniversite sınavında ;
  Sözel (TS) puanı 430,
  Yabancı Dil puanı 435,
  Eşit Ağırlık (TM) puanı 445,
  Sayısal (MF) puanı 455 veya daha yukarı puan almış olmak şartıyla burs veriliyor.
  Başvurular 5-29 Eylül arası yapılıyor.

  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Bursu

  Yukarıda saydığımız kurumların herhangi birinden burs almanız farketmeksizin üniversite kendi öğrencilerine burs veriyor.İnternet sitesinden takip ederek yada öğrenci işlerine giderek burs başvurusu yapabilirsiniz.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.