Burs İmkanları Nedir? Burs Kime Verilir? Adana'da Burs Veren Vakıflar Nelerdir?

• Adana'da burs imkanı sağlayan vakıfların sitelerinde yeterli bilgi bulunmadığından ve hemen hemen hepsi adreslerine gidip bizzat başvuru yapma şartı koyduğundan aşağıda sadece vakıfların adres ve telefon numaraları bulunmaktadır.Arayarak yada adreslerine uğrayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

ATOSEV bursu

Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfı burs başvuruları internet üzerinden 1-15 Kasım arası yapılmaktadır.Başvuru formu doldurduktan sonra istenen belgelerle bürodan bire bir başvuru yapmanız gerekmektedir.Şehir dışında yaşayan büroya gitme imkanı bulunmayan öğrencilerin ailesi yada yakınları belgeleri teslim edebilir.İnternet sitesinde başvuru şartları ve ayrıntılar bulunmuyor.
    Adres:Beyazevler mh.Dilberler Sekisi Mevkii DSİ yanı Çukurova/ADANA
    Telefon:+90 322 232 59 13-14

Ulusal Böbrek Vakfı bursu

Adres:Ziyapaşa Bulvarı,Sun Sineması yanı,Çiritçioğlu apt. No:53 Kat:1 Çukurova/ADANA
    Telefon:(322) 454 21 96

AKDEV (Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı) bursu

Adres:Atatürk Cad. Gülbahçesi Sitesi A Blok Kat:2 No:82 Seyhan/ADANA
    Telefon:0532 215 17 10

Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı bursu

Adres:Döşeme mah. Turhan Cemal Beriker bulv. No:89 Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi Kat:2
    Telefon:(322) 359 50 57

Abdülgani Girici Vakfı bursu

Adres:Uğur Mumcu caddesi, Güzelyalı apt. A blok Çukurova/ADANA
    Telefon:0533 496 77 34

Adana Güç Birliği Vakfı bursu

Adres:Tepebağ mah. 27044 Sk. İbrahim Günay İş merkezi No:13 Kat:3 D:5 Seyhan/ADANA
    Telefon:(322) 359 59 93

Çukurova Yükseköğretimi Güçlendirme Vakfı bursu

Adres:Turhan Cemal Beriker Bulvarı Özmucur Apt. 20/b Seyhan/ADANA
    Telefon:0532 228 01 00

Çukurova İlim Vakfı bursu

(İnternet sitesinde vakıf hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz)
    Adres:Tepebağ Mh. 27001. Sokak, Seyhan/ADANA
    Telefon: 0 (545) 562 57 65

Güney Eğitim Vakfı (GEV) bursu

Sitesinde burs konusunda oldukça detaylı bilgi var.
    Burs alabilmek için bir lisans bölümü öğrencisi olmanız gerekiyor,maddi durumunuzun yetersiz olduğunu kanıtlamanız ve eğer üniversitede ilk seneniz ise giriş puanınız, eğer ara sınıfsanız not ortalamanızın yüksek olması gerekiyor.Burs eğer Adana'da yaşıyorsanız ayda 150 TL,Adana dışından başvuruyorsanız ayda 130 TL ve 10 ay boyunca veriliyor.Bursunuzun devam etmesi için her yılın Ekim ayının sonunda başarıyla üst sınıfa geçtiğinizi gösteren bir belge göstermeniz gerekiyor ve böylece bursunuz yenilenip devam ediyor.
    Adres:Cemal Paşa Mh. Bahar Cad. Karakaş Apt. No: 30 Daire: 2,Seyhan/ADANA
    Telefon: 0(322) 454 40 25

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.