DGS HUKUK 3. Sınıftan başlatan üniversiteler

• Üniversiteleri arayıp Soru cevap olarak hazırlanmış yayında olan bir yazı vardı ancak bulamıyorum sadece yorumlara yazılanlara gelen cevaplardan bilgi alabildim bu konuda bilgisi olanlar bu yazıya yazabilir mi

• Bu ileti silinmiş!

• @carmen-yilmaz merhabalar öncelikle kültür kontenjan olarak tam ücretli de 13- den 16 ya yükseltti kontenjanını daha sonra geçen yıla göre bakarsak da puanınıza 4-5 puan ekleyip öyle tercih yapmanız da fayda var, yani 292 falan oluyor ki buda geçen seneki kültürün puanına tekamül ediyor hocam gelebilir ama temkinli olmakta fayda var farklı alternatifleri de düşünmeniz de fayda var lisans mezunu olmanız büyük avantaj kamu yönetiminden daha da iyi çünkü derslerin bazısı uyuşuyor tabi üst kurulun onayından geçtikten sonra da çoğu dersiniz sayılabilir birde lisans bitireliniz kaç yıl oldu 5 yıl geçmemiş olması gerekiyor

• @mustafa-i̇yitütüncü DGS HUKUK 3. Sınıftan başlatan üniversiteler içinde söyledi:

@carmen-yilmaz merhabalar öncelikle kültür kontenjan olarak tam ücretli de 13- den 16 ya yükseltti kontenjanını daha sonra geçen yıla göre bakarsak da puanınıza 4-5 puan ekleyip öyle tercih yapmanız da fayda var, yani 292 falan oluyor ki buda geçen seneki kültürün puanına tekamül ediyor hocam gelebilir ama temkinli olmakta fayda var farklı alternatifleri de düşünmeniz de fayda var lisans mezunu olmanız büyük avantaj kamu yönetiminden daha da iyi çünkü derslerin bazısı uyuşuyor tabi üst kurulun onayından geçtikten sonra da çoğu dersiniz sayılabilir birde lisans bitireliniz kaç yıl oldu 5 yıl geçmemiş olması gerekiyor

2009 mezunuyum:( gecen yil 2300 siralamanin girmis olmasi, olabilecegini düsündürttu kismet. 5 yil bir yönetmelikte mi geciyor?

• @carmen-yilmaz aynen şansınızı bir deneyin ama illa gitmek istiyorsanız tek tercih yapmayın yine de karar sizindir, araştırmalarımızda öyle bir şey geçti 5 yıl geçmemesi gerek diye ama yönetmenlikte var mı yok mu bilmiyorum

• @mustafa-i̇yitütüncü tesekkür ederim cevabiniz icin 5 yil ile ilgili bir bilgi göremedim ki o sonraki asama zaten, aydinda devam zorunlulugu oldugu icin düsünmüyorum, kibris istemiyorum malesef bu puanla da cok fazla bir alternatif cikmiyor hocam, sizin önerileriniz var mi

• @carmen-yilmaz eğer ücret konusunda sıkıntı yok diyorsanız Okan hukuk tavsiye ederim hem 3.sınıftan başlatma ihtimalleri var, hazırlıktan muafsınız direk bölümden başlatıyorlar, devamsızlık konusunda yardımcı olabilirler çünkü hem çalışan hem okuyan öğrencileri hali hazırda varmış, en avantajlı bu duruyor hocam

• @mustafa-i̇yitütüncü hocam, cok vaktinizi aldim özür diliyorum ilk tercih bursu oldugu yaziyor, incelemelerinizde. bu durumda kültürden de daha ucuza gelir. bir cok arkadasla konustugunuz icin puanlari ücretleri ayni olsa bile kültür okan kiyaslamanizda tercihiniz hangisinden yana olurdu

• @carmen-yilmaz sorun yoktur hocam ne özürü; ilk tercih bursu Okan Üniversitesi veriyor ama sizinde bir görüşmenizde fayda vardır ayrıca ikisinin arasında Okan Üniversitesini yazmanız daha yararlı olacaktır
    1.Okan Hukuk
    2.Kültür Hukuk olabilir
    tabi yine son karar sizindir

• Bu ileti silinmiş!

• @carmen-yilmaz teşekür ederim hocam çok sağolun ama Okan hukukta bir düzeltme yapmam gerekecek aynı anda iki burstan yararlanamıyorsunuz bunu araştırmıştım o yüzden ek üstüne eklemiyorlar sadece bir burstan yararlanabilirsiniz bunu göz ardı etmeyin kültür de bilmiyorum belki öğretmen bursu veriyorlardır ama okan da araştırmıştım onu bir gözden geçirin saygılarımla

• merhaba, milyonlarca hukuk mezunu var bir yerde işe başvurulduğunda maaşı iyi öncelikli olan kendini geliştirmek için güçlü yerlerde işe başlayabilenler Marmara hukuk mezunu oluyor genelde diye duydum ne kadar doğru? Marmara gibi başka önerebileceğiniz var mı

• Bazı arkadaşlar hukuk olsun da taştan olsun diyor ama aslında koşullara bakarsak doğruda sayılır ama ileriyi düşünücek olursak prestijli hukuk büroları Gs hukuk Ankara hukuk Istanbul Hacettepe Marmara hukuk bunlara bakıyor eğer bunlardan bitirmişseniz ekstra ingilizceniz de varsa ilk 5 yıl avukatlar sürünüyor diyenlere bakmayın üst düzey prestijli hukuk bürolarına girerseniz özellikle istanbul da neler kazanıyorlar ve yanındaki avukatlara kazandırıyorlar ne kadar dava bitirirsen o kadar kazanıyorsun yani artık sana kalmış ama önemli olan is yine sende bitiyor

• @mustafa-i̇yitütüncü İyi akşamlar.DGS EA puanım 297 sıralamam da 1140.Sizce devlet ya da tam burslu gelme ihtimali nedir? Özelde de en kısa sürede bitirebileceğim,devam sorunu olmayan ve cebimi de en az yakan okul hangisi olur? Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz..

• @havin iyi akşamlar maalesef devlet zor görünüyor, özelde ise tam burslu
    İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ tam burslu
    LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKE) tam burslu
    İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ tam burslu bunları tam burslu yazabilirsiniz çünkü geçen yıla göre puanlar 4-5 puanlık bir artış var yani puanınızı 297 değil de 302 gibi hesap edin ama bunların gelme olasılığı da biraz düşük şöyle ki ücret konusunda beni yormayacak dediğiniz için
    ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) %50 burslu yazabilirsiniz yalnız bunlar birazda riskli gelmeyebilir ama %90 gelsin bu sene gideyim diyorsanız Okan üniversitesi var bunu ilk tercihe yazıp %40 burs kazanabilirsiniz çünkü sitesinde ilk tercihe %40 burs diyor değiştirmezlerse tabi bunu başa yazarsanız diğerlerinin bir önemi kalmayacak çünkü bu tercih %90 gelmesi yüksek ihtimal ama diğerlerini yazar bunu da en alta yazar onlar gelmez bu gelirse bu kez de ilk tercih bursundan yararlanamayacaksınız artık tercih sizin

• @mustafa-i̇yitütüncü malesef Kıbrıs a gitme şansım yok.Ve ingilizce hazırlık olmayan bir üniversite istiyorum.linkte İstanbul Kültür üniversitesinin kaçtan başlattığı yazmıyor ama yaz okuluyla erken bitirme şansınız da var diyor.FSM hakkında da buna benzer şeyler duydum.Yani Kültür,Okan e FSM arasında kararsızım.Siz hangisini önerirsiniz? Son olarak da Beykent in gelme ihtimali var mı sizce?

• @havin bunların içinde en avantajlısı Okan Üniversitesi Hukuk hem ilk tercih bursu var hemde hazırlık okulu yoktur bölüm Türkçe olduğu için tabi değiştirmezlerse yönetmenliklerini takip etmenizde fayda var Beykent 304 ile kapattı ve revaçta bir üniversite isterseniz tercih hakkınızı 2.tercih olarak yapabilirsiniz çünkü ilk tercih Beykent yazıp daha sonra Okan yazarsanız bu kez Okan tercih bursundan yararlanamazsınız. Bu yüzden riske girmeyip Direk Okan ilk tercihe yazıp sonra diğerlerini de garanti olsun diye yazabilirsiniz tabi yine son karar sizindir umarım gönlünüzce olur

• @mustafa-i̇yitütüncü çok teşekkür ederim.kolay gelsin

• @Mustafa-İyitütüncü Hocam merhabalar ea sıralamam 670 puanım 302.5 .Sizce Sakarya hukuk tutma ihtimali nedir.Tahminime göre geçen yıl Sakarya hukuk başarı sırası 720 lerde.Bunu puanlara bakarak ve forumlardan edindiğim bilgilere göre hesapladım.Hocam ayrıca bana sakarya dan başka devlet hukuk olarak tutabilecek hangi üniversiteleri önerebilirsiniz? Ayrıca Sakarya pdr mezununuyum.Bu durum bana ders muafiyetinde çok avantal sağlar mı?Çok teşekkürler.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.