DGS İle Hukuk Kazanıp En Kısa Sürede Bitirmek..

• Arkadaşlar DGS 2017 de 309,374 puan ile 360. oldum. Okuduğum Bölüm AÖF (Adalet) kendim ayriyeten Uçak Gövde Motor mezunuyum (Hukuk ile alakası yok). Tercih edeceğim Hukuk Fakültesinin Eğitim kalitesini Çok önemli görmüyorum. En kısa Sürede Bitirebileceğim bir Üniversiteye gitmek istiyorum. Malum bölüm AÖF olunca ders muafiyetleri az oluyor.Sizin tavsiye edeceğiniz yada tanıdığınız bildiğiniz bu durumda Hukuk bitiren bir arkadaşınız (yada kendiniz) varsa yardımcı olabilir misiniz?

• @thegauss hocam puanınız çok iyi çoğu üniversiteler geliyor hatta tam burslu gelen özeller var eğer en erken bitirmek istiyorsanız Beykent hukuk tercih edilebilir ama onu tam ücretli yazmanız gerekecek tam burslu gelmez eğer para vermek istemiyorsanız ama ilk sırada eğer en erken bitirmek istiyorsanız yazmanız gereken
    Beykent hukuk tam ücretli
    Okan tam burslu yazılabilir
    Doğuş tam burslu yazılabilir,
    Kemerburgaz Tam burslu yazılabilir

• arkadaş en kısa sürede bitirebileceğim demiş bu ismi geçen üniversitelerde biraz zorlanmaz mı acaba ? meraktan soruyorum

• illa ki zorluk olacak kimse diplomayı havadan almaz ama diğerlerine göre bunlar biraz daha avantajlı

• Arkadaş burda kaliteden veya diplomadan bahsetmemiş ama sonuçta diplomanın bir yere kadar olduğunu biliyoruz, mezun olup hiçbir şey bilmeyen o kadar çok insan varki, diploma sadece kağıt ancak bildikleriniz ile geldiğiniz nokta sizi orda tutar, diploma oraya çıkarır, önemli olan üniversitenin kalitesi değil sizin kendinizi geliştirmenizdir bence, ancak tabiki üniversitenin önemi de var ama iş insanın kendisinde bitiyor.

• Mustafa bey öncelikle "Dgs Hukuk Fakültesi 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler" adlı çalışmanız için size teşekkür ederim bir çok arkadaşımızın kafasındaki bir çok sorunun cevabını şekillendiren bir çalışma.. Bahsettiğiniz üniversitelerde Beykent'in avantajlı olduğunu daha önce de duymuştum fakat dediğiniz gibi tam burslu olan kontenjana puanım yetmeyecek. Ücretli olarak da benim durumum müsait değil ama diğer söylediğiniz Üniversiteler hakkında bahsettiğim çalışmanızda genelde muaf olunan dersler kısmında "Üst kurul karar verecek" ibaresi var . Bu ibareyi biraz daha somutlaştıracak bilginiz var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim. Birde malum özel Üniversiteler de dersten kalındığında bursun kesilmesi gibi olaylar oluyor bu durumu da göz önünde bulundurmam lazım. Devam sorunu da olmayan bir Üniversite olması lazım ki bu bahsettiğiniz üniversitelerde Beykent hariç herhangi bir sıkıntı görünmüyor

• @dgsmağduru Ben Okula sadece sınavlara girmek için gideceğim. Bilfiil okulla iştigal etmeyeceğim o yüzden üniversitenin kalitesi benim için çok önemli değil.

• @thegauss saolun hocam elimizden geldiğince maximum düzeyde doğru bilgiye ulaşmaya çalıştık çünkü yönetmenlikler değişe biliyor, hocam üst kurul meselesi şöyle kimse risk almak istemiyorum üst kurula atıyor çünkü herkesin okuduğu okul farklı AKTS farklı ders içeriği farklı takdir edersinizki Ankara adaletten mezun olan biri ile Aöf Adaletten mezun olan farklı oluyor bu yüzden soyut olarak kalıyor ;burs kesilmesi ise okulu uzatmadıktan sonra bursunuz kesilmez yeterki okulun size tanıdığı sınırlar içinde okulunuzu bitirmeniz gerekecek Beykent konusunda maalesef tam burslu çok çok yüksek tam ücretli de sıkıntı diyorsanız o zaman
    Okan Tam burslu
    Kemerburgaz Tam burslu
    Doğuş Tam burslu
    ve eğer kıbrıs düşünüyorsanız onlarıda tam burslu yazabilirsiniz

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.