Burs İmkanları Nedir? Burs Kimlere Verilir? Bolu'da Burs Veren Vakıflar Nelerdir?

• Bolu'da Burs Veren Vakıflar Nelerdir?

Bolu'da burs veren birçok vakıf bulunmaktadır.Burs verme şartları hemen hemen aynı olsa da,aşağıda açıklamaları ve adreslerini bulabilirsiniz.

İzzet Baysal Vakfı Bursu Nedir?

Vakıf;Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin dört yıllık bölümlerinden herhangi birine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim olmaları kaydıyla öğrencilere burs vermektedir.Ayrıca birincilerden sonra gelen en yüksek puanlı ikinci öğrenciye, eğer Bursa merkez yada diğer ilçelerinde doğmuşsa venüfusları Bolu'ya kayıtlı ise burs vermektedir.Bunun dışında vakıf,Bolu yada başka bir şehirde okuyan 10 öğrenciye daha burs vermektedir.

Burs Şartları Nelerdir?

Verilen bursun devam edebilmesi için öğrencinin ceza almaması,uygun davranışlarda bulunması,sınıf geçme notunun en az 2.00 olması gerekmektedir.
    İzzet Baysal vakfından burs alan öğrenciler başka vakıflardan burs alamazlar.

Adres: Abant İzzet Baysal Kampüsü (Gölköy)
    Bolu Şehir Merkezi - Belediye Binası 6. Kat

Telefon:0 (374) 253 45 70
    0 (374) 215 73 83

Bolu Kalkınma Vakfı Bursu

Adres:Cumhuriyet Cad Merkez-Bolu
    Telefon: (532) 325 21 72

Bolu Bağışçılar Vakfı Bursu Nedir?

Vakıf;kendisi ve ailesi Bolu doğumlu,Bolu'da ikamet eden ve Bolu'da ortaöğretimini tamamlamış,LYS'de sayısal,sözel ve eşit ağırlık puan türlerinden en yüksek puanı alan 4 öğrenciye kişi başı 1500 TL burs vermektedir.
    Ayrıca Bolu ile herhangi bir bağı olmayan Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin dört yıllık bölümlerinden birine en yüksek puanla girmiş olan bir öğrenciye de 1500 TL'lik burs vermektedir.Burslar Ekim-Haziran arası 9 ay boyunca ödenmektedir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru formunu internet sitesinden bulup faksla yada vakfın bürosuna giderek elden teslim edebilirsiniz.Başvuru formunda fotoğraf,öğrenci belgesi,LYS sonuç belgesi örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.

Adres:Mudurnu Yolu 9. Km Bolca Hindi Tesisleri-BOLU
    Telefon: 0 (374) 253 44 88
    Faks: 0 (374) 253 44 98

Bolu Abant Eğitim Vakfı Bursu

Adres:İhsaniye Mahallesi Stadyum Arkası Kır Sokak Kardelen Sürücü Kursu üstü No:28 BOLU
    Telefon:0 (374) 270 05 02

Bolu Anadolu Teknik Eğitim Vakfı Bursu

Adres:Zanaat Sk. Bolnak-2 Sit. C.blok Merkez-Bolu
    Telefon:0 (374) 215 16 24

Bolu Eğitim ve Hayır Hizmetleri Vakfı Burs

Adres:Yarenler Kümesi Merkez-Bolu
    Telefon:0 (374) 215 48 59

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.