Dgs Hukuk İçin Kaç Net Yapmak Gerekir 2018

• Arkadaşlar ortalama bir yerde devlet üniversitesi hukuk istiyorsanız, 45-50 net civarı mat dan 45-50 civarıda Türkçeden yaparsanız hukuk gelir büyük ihtimalle,
    Özel hukuk istiyorsanız ise 40-45 net civarı Türkçe 35-40 civarı ise Mat yaparsanız büyük ihtimalle gelecektir.

• 0_1504779899887_dgsasas.png

bu sevdiğim bir arkadaşın Dgs sonuçları düzenli bir çalışma ile hukuk hayal değil sadece sınava bir ay kala Ales denemeleri çözerek bu netlere ulaştı tabi ki biraz alt yapısı da vardı olmayacak diye bir şey yok sen yeter ki iste;
    Mat 30 net Türkçe 45 net gördüğünüz üzere 75 neti var ortalaması da pek o kadar iyi değil ona rağmen özel hukuklardan bir üniversite gelmesi yüksek ihtimal sen yeter ki iste inşallah olur .. :8ball:

• 0_1505251180391_Adsız.jpg Ölçü olması açısından buda benim sonuç belgem..

• @thegauss Dgs Hukuk İçin Kaç Net Yapmak Gerekli? içinde söyledi:

0_1505251180391_Adsız.jpg Ölçü olması açısından buda benim sonuç belgem..

sonuçlarınız gerçekten çok iyi, umarım istediğiniz üniversiteye gidebilirsiniz, bir sorum olucaktı, dgs sürecinde nasıl çalıştınız, kaç saat çalıştınız veya temeliniz varmıydı genel olarak bu netler için neler yaptınız anlatabilirmisiniz, teşekkürler.

• @dgsmağduru Açıkçası temelime sağlam olduğu için uzun bir çalışma temposuna girmedim. Sadece sınava bir buçuk ay kala soru çözümü ve deneme yaptım. Ayrıca İnternette gördüğüm bir aylik online soru çözüm dersine girdim. Kişinin temeli sağlam dahi olsa her sene farklı soru tipleri türüyor bu noktadan güncel kalamıyorsunuz. Temeli sağlam olanlara tavsiye verebilirim. O da bulabildikleri bir yerde soru çözümü yardımı alabilirlerse çok yardımı dokunur. Ben geçen sene sadece temelime güvenip sınava girdim 298 puanla 1400. Olmuştum ve bir yer kazanamamıştım

• @thegauss teşekkür ederim, kaynak olarak önereceğiniz kitap varmı, mesela şunu çözdüm çok faydasını gördüm gibi, soru bankasıda olur, konu anlatımda, dershaneyede gitmediniz anladığım kadarıyla

• @dgsmağduru Evet dershaneye gitmedim, temeli olan birinin dershaneye gitmesini faydalı görmüyorum açıkçası. Kaynak olarak ise İntibak yayınlarını öneririm ama genelde yanıldığımız bir nokta var Dgs sınavı için sınava hazırlananların çoğu Kaynağın üzerinde İlla Dgs yazısını görmek istiyor yani "Dgs için hazırlanmış olmalı" algısı var bu çok yanlış . Ben piyasadaki Dgs kaynaklarının Sözel ve sayısal Mantık üzerine yayımladıkları kaynakların yetersiz olduğunu düşünüyorum. Kpss ve Ales kaynaklarına bakmakta çok büyük fayda var. Ayrıca Dgs kaynakları genelde temeli olmayan matematiği zayıf kişiler için hazırlanmış ve matematikte 30-35 Net yapabilmeleri için hazırlanmış kaynaklar. Hukuk için Dgs ye hazırlanacak arkadaşların Dgs kaynağından ziyade Ales kaynaklarına Öncelik vermeleri ve ayrıca birey yayınlarının ileri düzey Matematik kitabına kesinlikle bakmaları çok büyük yararlarına olacağı kanaatindeyim.

• @thegauss söylediğiniz gibi dgs için hazırlanmıs kaynaklar ortaokul düzeyinde "antremanlarla matematik" gibi , yardımlarınız için teşekkürler.

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.