Mütercim-Tercümanlık(İngilizce) Bölümü Nedir? Mütercim-Tercümanlık Bölümü Puanları? İş Olanakları? • mütercim-tercümanlık bölümü puanları?

  DİL-1 puan türünden 31 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban puanı:395,92011 Tavan puanı:477,80364 sıralama:11.900

  mütercim-tercümanlık bölümü nedir?

  Günümüz dünyasında İngilizce ve ulusal diller arasındaki etkileşimi sağlayacak nitelikli ve profesyonel çevirmenlere olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.Bölüm bu ihtiyaca cevap verme amacıyla öğrencilerini;İngilizce'den Türkçe'ye ve Türkçe'den İngilizce'ye yazılı ve sözlü çeviri konularında yetiştirmektedir.Bölümde öğrenciler İngilizce konusunda uzmanlaşırken aynı zamanda Almanca,İspanyolca,Fransızca yada Arapça'yı ikinci dil olarak seçebilmektedirler.Öğrencilerin büyük bir kısmı Erasmus programından yararlanabilmektedir.Bölümde üç adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.Hem teknoloji destekli eğitim buralarda sağlanmaktadır hem de dinleme dersleri bu laboratuvarlarda yapılmaktadır.

  Mütercim-tercümanlık bölümü iş olanakları?

  Bölümden mezun olanlar;yayınevi ve çeviri bürolarında,uluslararası bağlantıları bulunan kamu ve özel sektör kuruluşlarında,bakanlıklarda,dış ticaret ve turizm bürolarında,bankalarda,üniversitelerde ve haber ajansları,gazeteler,televizyon gibi medya kuruluşlarında çalışabilirler.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.