Bankacılık ve Finans Bölümü Nedir? Bankacılık ve Finans Bölümü Puanları? Avantajları ve İş Olanakları?

• bankacılık ve finans bölümü puanları

YGS-6 puan türünden 52 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:289,54346 Tavan puanı:341,34631 Sıralama:555.000

bankacılık ve finans bölümü nedir?

Bölüm;Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu içerisinde bulunmaktadır.Eğitim süresi 4 yıldır.
    Bilişim ve teknolojik gelişmeler sonucunda banka ve finans kurumlarının etkinlik alanları genişlemektedir.Bankacılık ve Finans bölümü de sektörün yükselen talepleri karşısında ihtiyaç duyulan personelleri yetiştirmektedir.Bu mesleği yapacak bireylerde aranan özellikler.
    İş hayatı ve günümüzün değişen koşullarına hızla uyum sağlayabilen kişiler olmaları.
    İhtiyaç dahilinde ilgili özel ve kamu kuruluşlarına bilgi ve deneyimleri doğrultusunda danışmanlık yapabilecek kişiler olmaları.
    Finansal teknikler,türev ürünler,finansal piyasalar,bankacılık işlem ve ürünleri,işletme finansmanı ve finansal risk yönetimi gibi finansın çeşitli alanlarında yenilikçi fikirleri bulunan kişiler olmaları.

Bölümden mezun olanlar ''İktisatçı(Ekonomist)'' unvanı alırlar.Bölümün en iyi yanı uygulamalı bilimler yüksekokulunda bulunmasıdır.Çünkü üniversitelerde bulunan teorik temelli eğitim sonucunda mezun olan öğrenciler çalıştıkları kurumda tekrar uygulamalı eğitime tabii tutulmak zorunda kalmaktadırlar.Fakat uygulamalı bilimler meslek yüksekokulundaki bölümler doğrudan uygulamalı mesleki eğitim verdiği için böyle bir durumla karşılaşılmamaktadır.

bankacılık ve finans bölümü iş olanakları?

Bölümden mezun olanlar;Hazine Müsteşarlığı,Sayıştay,Maliye Bakanlığı,BBDK,SPK,kamu ve özel bankalar,factoring şirketleri,sigorta işletmeleri,danışmanlık şirketleri,menkul kıymet aracı kuruluşlarında daire başkanı,finans koordinatörü,finansal raporlama uzmanı,bütçe ve mali planlama uzmanı,finansal analist ve portföy yöneticisi olarak çalışabilirler.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.