Mimarlık(İngilizce) Bölümü Nedir? Mimarlık(İngilizce) Bölümü Puanları?

• mimarlık(ingilizce) bölümü puanları

MF-4 puan türünden 21 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:453,93464 Tavan puanı:498,59190 Sıralama:20.000

Mimarlık(ingilizce) bölümü nedir?

Eğitim dili %100 İngilizce'dir,böylece öğrencilere yurt dışı bağlantılı olarak mesleki alandaki gelişimleri izleyebilecekleri,yurt dışındaki eğitim faaliyetleri devam eden okullarla iletişim halinde olabilecekleri böylece deneyimlerini paylaşabilecekleri bir eğitim sağlanmaktadır.Bölüm öğrencileri temel olarak problemleri analitik bir çerçevede bilimsel bir bakış açısıyla çözebilecek böylece eleştirel düşünme yeteneği kazanacak şekilde yetiştirilmektedir.Öğrencilere aynı zamanda kültür ve çevreye duyarlılık dahilinde bir eğitim verilmektedir.Çünkü insan yaşadığı çevrede yalnız değildir ve insanın çevresiyle olan etkileşimlerinden dolayı kentleşme biçimi değişim göstermektedir.Bu çevredeki geçmişten günümüze uzanan kültürün maddi kalıntıları,kültürel mirası korumak bir mimarın en öncelikli görevidir.Kentler bu miraslara ev sahipliği yapmaktadır.Bir mimar çevreye karşı duyarlı bir şekilde yetiştirilmeli ve koruma bilincinin arttırılması gerekmektedir.Küresel ısınma,iklim değişikliği ve doğal afetlere karşı alınacak önlemler konusunda geniş bilgi sahibi olmalıdır.
    Bu yönleriyle Abdullah Gül Üniversitesi mesleki eğitimin yanı sıra,çevreye duyarlı,farkındalığı yüksek,Türkiye'nin önde gelen nitelikli mimarlarını yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.