Bilgisayar Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Nedir?Bilgisayar Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Puanları?

• Bilgisayar Mühendisliği(İngilizce) bölümü puanları

MF-4 puan türünden 16 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:465,43359 Tavan puanı:505,90963 Sıralama:15.200

bilgisayar mühendisliği(ingilizce) bölümü nedir?

Bölüm öğrencileri hazırlık eğitimi sırasında ABD'de dil eğitimi alarak yurtdışı tecrübesi kazanmaktadır.Bölüm kontenjanı az tutulduğundan,az mevcutlu sınıflarda etkileşimli öğrenme sistemi bulunmaktadır.Bölüm öğretim üyelerinin hepsi yurt dışı tecrübelidir.Öğrenci eğer isterse öğretim üyeleriyle birlikte birebir bilimsel araştırma yapabilir.Bu sayede öğrenci henüz lisans eğitimine devam ederken akademik hayat tecrübesi kazanabilmektedir.Bu olanakların sunulmasının en büyük sebebi Abdullah Gül Üniversitesi'nin bir mühendis yetiştirmekten çok bir araştırmacı ve bilim adamı yetiştirme amacıdır.Bölümde çok sayıda seçmeli ders bulunmaktadır böylece bölüm öğrencileri farklı alanlarda uzmanlaşma imkanı bulabilmektedir.Bu eğitim süreci öğrenci mezun olduktan sonra çeşitli sektörlerde ve iş alanlarında rahatça iş bulabilmelerinde onlara avantaj sağlayacaktır.Seçmeli derslerdeki ilgili alanlarda öğrenci kendini geliştirerek disiplinlerarası bakış açısı kazanmaktadır.Bölüm öğrencilerin eğitimi ve araştırma yapabilmeleri için en ileri düzeyde bilgisayar laboratuvarlarına sahiptir.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.