İnşaat Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Nedir?İnşaat Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Puanları?

• İnşaat Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Puanları

MF-4 puan türünden 21 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:435,67028 Tavan puanı:464,08526 Sıralama:28.600

İnşaat Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Nedir?

Bölümün amacı;takım ve bireysel çalışmalarda öne çıkacak,liderlik vasfı bulunan,profesyonel hayatta etik davranışı benimsemiş,mühendislik biliminin temellerine hakim,analitik düşünme becerisine sahip,günümüz küresel sorunlara çözüm üretebilecek inşaat mühendisleri yetiştirmektir.
    AGÜ verdiği İngilizce eğitim sayesinde mezunların yurt dışındaki seçkin inşaat projelerinde çalışmalarına kapı aralamaktadır. Az mevcutlu sınıflarda eğitim ve modern laboratuvarlarda uygulamalı dersler okulun öğrenciye sunduğu temel avantajlardandır.Öğrenciler eğitimleri boyunca aldıkları derslerin yanısıra yurt içi ve yurt dışı inşaat sektörü firmalarında uzun stajlar yaparak pratik uygulama becerisi kazanırlar.Bölümdeki öğretim elemanlarının Hidrolik mühendisliği ve kıyı mühendisliği, deprem mühendisliği, yapı modellemesi ve simülasyonu, yapıların güvenilirliği, çelik yapı tasarımı, yenilikçi ve çevre-dostu yapı malzemelerinin geliştirilmesi gibi uzmanlık ve araştırma alanları bulunmaktadır.Öğretim elemanları bu araştırmalarıyla uluslararası bilim dünyasına katkı sağlamaktadırlar.Öğrencilerin öğretim üyeleriyle olan birebir ilişkilerinden doğan öğrenci projeleri de yer almaktadır.
    Bölümde birinci sınıftan itibaren Kariyer Koçluğu Sistemi uygulanmaktadır.İnşaat sektörünün lider firmalarından yöneticilerin gözetiminde öğrenciler kariyer planlama konusunda desteklenir ve meslek yaşamlarına hazırlanır.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.