Makine Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Nedir?Makine Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Puanları? • Makine Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Puanları

  MF-4 puan türünden 21 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban puanı:430,86979 Tavan puanı:455,59447 Sıralama:31.200

  Makine Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Nedir?

  Makine Mühendisliği;hidrolik,ısıl,mekanik vb. parça ve sistemler içeren her türlü ölçekteki ürünlerin tasarımı,geliştirilmesi,üretilmesi,kalite kontrolü ve testinin yapılmasından sorumlu,diğer mühendislik dallarıyla etkileşimi bulunan bir mühendislik dalıdır.
  Makine mühendisleri her türlü ölçekteki ürün ve sistemlerin vida,cıvata gibi ihtiyaç duyulan en basit parçalarından,robotlar,insansız hava araçları,tıbbi sistemler ve uzay araçları gibi en kompleks sitemlere kadar parçaların her birinin istenilen fonksiyonları yerine getirecek şekilde tasarımını,analizini ve üretimini sağlar.
  AGÜ Makine Mühendisliği bölümü öğrencilerine özgün,esnek ve yenilikçi müfredat yapısıyla eğitim vermektedir.Öğrencilerin hayat boyu bilgi edinme ve kendini geliştirme,fikir ve sorumluluk kazanmasına yönelik bu eğitim sistemiyle birlikte güçlü teknik ve mühendislik alanında mesleki uygulamalı derslerle nitelikli makine mühendisleri yetiştirmek amaçlanmaktadır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.