Moleküler Biyoloji ve Genetik(İngilizce) Bölümü Nedir?Moleküler Biyoloji ve Genetik(İngilizce) Bölümü Puanları? Moleküler Biyolog Ne İş Yapar? • Moleküler Biyoloji ve Genetik(İngilizce) Bölümü Puanları

  MF-3 puan türünden 16 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban puanı:436,88146 Tavan puanı:471,36540 Sıralama:27.600

  Moleküler Biyoloji ve Genetik(İngilizce) Bölümü Nedir?

  Moleküler Biyoloji,yaşayan tüm organizmalarda normal ve hastalık koşullarında meydana gelen olayların moleküler temellerini ve mekanizmalarını aydınlatmaya çalışan bir bilim dalıdır.Moleküler ve Biyoloji'nin temel çalışmaları şu şekilde sıralanabilir.
  -Enzimler,yapısal proteinler ve transport(taşıma) proteinleri gibi binlerce protein hücresel sistemlerdeki ana yapı taşları ve efektör molekülleri oluşturmak.
  -DNA üzerinde yer alan genlerin RNA’ya ve RNA’larında fonksiyonel ürünler olan proteinlere nasıl dönüştürüldüğünü saptamak.

  Moleküler Biyolog Ne iş Yapar?

  Bölümden mezun olanlara ''Moleküler Biyolog'' unvanı verilir.Moleküler Biyolog,hücre ve moleküler biyolojideki bilimsel sorulara moleküler teknikleri kullanarak cevap bulmaya çalışır.Mezun olan öğrenciler yüksek lisans/doktora programlarından yararlanarak akademik hayatta çalışabilir yada genetik tanı merkezleri,kök hücre merkezleri,tüp bebek merkezleri,hastaneler,TÜBİTAK,adli tıp ve çeşitli üniversitelerin araştırma laboratuvarlarında görev alabilirler.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.