İşletme Bölümü Nedir? İşletme Bölümü Puanları? İşletme Bölümü İş Olanakları Nelerdir?

• İşletme Bölümü Puanları

TM-1 puan türünden 185 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:301,39057 Tavan puanı:359,44869 Sıralama:224.000

İşletme Bölümü Nedir?

İşletmeler bir ülkenin ekonomik sisteminde temel rolü oynayan yegane alandır.İşletme, stratejik yönetim,finansman,muhasebe,pazarlama,insan kaynakları,çağdaş yönetim teknikleri,kaynakların etkin ve verimli kullanımı gibi süreçleri ele alır.Bölüm,hızla değişen küresel bir çevrede faaliyet gösteren işletmelerin etkin bir biçimde yönetilmesini sağlayan bilgi ve becerilere sahip işletmeciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
    İşletme Bölümü Anabilim Dalları:
    -Yönetim ve Organizasyon
    -Muhasebe ve Finansman
    -Sayısal Yöntemler
    -Üretim Yönetimi ve Pazarlama
    -Ticaret Hukuku ve Kooperatifçilik

Bölümde anabilim dalları konularını kapsayan zorunlu dersler 3.sınıfta verilmeye başlar ve öğrenci alacağı dersi kendisi seçer.Müfredat ve konular,öğrencilerin teorik ve uygulamalı işletmecilik bilgisi elde edebilmelerine,işletme problemlerini çözümleyebilmelerine ve analitik düşünmelerine olanak sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.Bölüm geleceğin girişimcilerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İşletme bölümü iş olanakları nelerdir?

Bölümden mezun olanlar; kamu ve özel sektörde çeşitli yönetim kademelerinde satış,muhasebe,pazarlama,finans,denetim ve insan kaynakları gibi çeşitli alanlarda görev yapabilirler.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.