Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü Nedir? Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü Puanları? İş Olanakları Nelerdir?

• Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü Puanları

MF-4 puan türünden 52 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:379,68858 Tavan puanı:415,23686 Sıralama:62.700

uçak gövde-motor bakım bölümü nedir?

Bölümün amacı, havacılık sektöründe çalışmak üzere uluslararası standartlarda,nitelikli bakım ve onarım personeli yetiştirmektir.Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü'nde Avrupa Birliği standartları SHY/JAR-66 Havaaracı Bakım Personeli Yönetmeliği ve SHY/JAR-147 Havaaracı Bakım Eğitim Kuruluşları Yönetmeliği gerekliliklerine uygun eğitim verilmektedir.Yüksekokul Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün SHY Part-147 Hava Aracı Bakım Eğitim Yetkisine sahiptir.
    Öğrenciler teorik derslerin yanısıra hidrolik sistemler,malzeme,aerodinamik,CAD/CAM,motor,gövde,bremze atölyeleri,bilgisayar laboratuvarları ve Yüksekokul bünyesindeki JAR-145 onaylı bakım tesislerinde uygulamaya yönelik eğitim almaktadırlar.Bölümde 1 yıl hazırlık programı uygulanmakta olup ardından 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir.Bölümde zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır ve zorunlu staj 80 iş günüdür.

Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü İş Olanakları Nelerdir?

Bölümden mezun olanlar Türk Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkezleri,Türk Hava Yolları,özel hava yolu işletmeleri ve havacılık alanında faaliyet gösteren çeşitli işletmelerin teknik bölümlerinde çalışabilmektedirler.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.