Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir? Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Puanları? • Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Puanları

  MF-4 puan türünden 31 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban puanı:374,35926 Tavan puanı:412,45101 Sıralama:66.700

  Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir?

  Bölümün amacı havacılık sektörüne uluslararası standartlarda nitelikli bakım ve onarım personeli yetiştirmektir.Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü'nde Avrupa Birliği standartları SHY/JAR-66 Havaaracı Bakım Personeli Yönetmeliği ve SHY/JAR-147 Havaaracı Bakım Eğitim Kuruluşları Yönetmeliği gerekliliklerine uygun eğitim verilmektedir. Fakülte Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün SHY Part-147 Havaaracı Bakım Eğitim Yetkisine sahiptir.
  Öğrenciler aldıkları teorik derslerin yanısıra, bilgisayar,mikroişlemciler,temel elektrik elektronik,yüksek frekans,avionik,otomatik kontrol,elektrik makinaları gibi konularda, haberleşme sistemleri laboratuarları ve yüksekokul bünyesindeki JAR-145 onaylı bakım tesislerinde uygulamaya yönelik eğitim almaktadırlar.Bölümde 1 yıl hazırlık programı bulunmaktadır.Zorunlu staj süre 60 iş günüdür.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.