Açıköğretim Havacılık Yönetimi Bölümü Nedir? Havacılık Yönetimi Bölümü Puanları?

• Havacılık Yönetimi Bölümü Puanları

TM-1 puan türünden 62 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:374,62970 Tavan puanı:421,26550 Sıralama:77.400

havacılık yönetimi bölümü nedir?

Eğitim süresi 4 yıldır.Bölümün amacı;havayolu,havaalanı,yer hizmetleri,ikram,kargo vb. gibi tüm havacılık faaliyet alanlarında faaliyet gösteren havacılık işletmelerinin muhasebe,finansman,pazarlama,kalite,emniyet yönetimi ve uçuş operasyon gibi işlevsel alt bölümlerinde çalışabilecek nitelikte insan kaynağı yetiştirmektir.Havacılık,hızlı gelişen ekonomik bir faaliyet alanı olmakla birlikte yoğun ileri teknoloji kullanımı gerektirmektedir.Oldukça detaylı düzenlemelere sahip bu sektörde çalışan personellerin nitelikli bir eğitim alması ve ''Önce Güvenlik'' prensibiyle faaliyetlerin yürütülmesini sağlamaları gerekmektedir.
    Havacılık Yönetimi Bölümünde eğitim görmek isteyen öğrencilerin kayıt yaptırırken,ayrıca havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını gösteren belge ile bu mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı eksikliği vs.) bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporunu diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.