Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Nedir? Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Puanları? • halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü puanları

  TS-2 puan türünden 72 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban puanı:389,39085 Tavan puanı:461,00668 Sıralama:42.700

  halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü nedir?

  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bir iletişim disiplinidir.Bu disiplin hizmet,ürün yada marka ile ilgili iletişimi içerir.Reklamcılıkta,kitle iletişim araçları kaynağı belli olacak ve ücreti ödenecek şekilde kullanılır.Halkla İlişkilerde ise bu araçlara ek olarak yüz yüze iletişim ve duyuru gibi araçlar da kullanılarak bir algı değişimi yaratmaya çalışılır.Bu ihtiyaçlardan yola çıkarak piyasada çok sayıda reklam ya da halkla ilişkilere gereksinim duyan üretici firmalar, reklam mesajı, halkla ilişkiler etkinliği üreten ajanslar, mesaj ve etkinliklerin yer aldığı medya, mesajı ve etkinliklerin alıcıları bulunmaktadır.
  Bölümde bir markanın yada hizmetin ihtiyacı olan etkinliği daha geniş kitlelere duyurmayı sağlayan araştırma,planlama,uygulama ve değerlendirme aşamalarında süreçlerin nasıl işlediğine yönelik teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) ve European Institute for Commercial Communications Education (EFCCE)’e akreditedir.Bölümde, reklamcılık ve halkla ilişkiler olmak üzere iki grup yer alır.Reklam ve Halka İlişkiler sektörünün önde gelen isimleri misafir öğretim görevlisi olarak bölümde derse girmektedir.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.