Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Nedir? Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Puanları?

• dil ve konuşma terapisi bölümü puanları

MF-3 puan türünden 31 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:426,10930 Tavan puanı:455,03637 Sıralama:33.400

dil ve konuşma terapisi bölümü nedir?

Dil ve Konuşma Terapisi mesleği;
    Anatomi,nöroloji,fizyoloji,psikiyatri,kulak burun boğaz,çocuk hastalıkları,fizik tedavi ve rehabilitasyon,odyoloji ve genetik gibi biyomedikal bilimler,
    Fonetik,fonoloji,psikodilbilim,akustik,nörodilbilim gibi klinik dilbilim,psikoloji,kognitif nöropsikoloji ve özel eğitim bilimleri ile birbirini bütünleyen disiplinlerarası bir bilim alanıdır.
    Bölümde zorunlu ve uygulamalı klinik çalışmalarla dersler sürdürülmekte olup ayrıca öğrenciye seçmeli dersler de sunulmaktadır.Böylece bölgesel yada ulusal olarak ihtiyaç duyulan nitelikli ve donanımlı diplomalı personeller yetiştirmek amaçlanmıştır.Bölümde isteğe bağlı hazırlık programı bulunmaktadır.Derste kullanılan materyallerin ve ders kitaplarının çoğu İngilizce olduğundan bölüm öğrencinin hazırlık programına katılmasını önermektedir.Hazırlıktan sonra eğitim süresi 4 yıldır.Öğrenciler ileride yapacakları meslekleri konusunda tecrübe kazanmak ve uluslararası düzeyde eğitim görebilmek amaçlı öğrenci değişim programlarına katılabilirler.Bunun için de İngilizce hazırlık programlarına katılmak ikinci bir sebep olarak görülmektedir.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.