Arapça Öğretmenliği Bölümü Nedir? Arapça Öğretmenliği Bölümü Puanları? İş Olanakları Nelerdir? • arapça öğretmenliği bölümü puanları

  DİL-3 puan türünden 62 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban puanı:368,92861 Tavan puanı:421,26895 Sıralama:25.900

  arapça öğretmenliği bölümü nedir?

  Programda zorunlu alan bilgisi,öğretmenlik meslek bilgisi,genel kültür,uygulama dersleri ve seçmeli dersler yer almaktadır.Bölüm Arapça'yı çağdaş yaklaşımlarla günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak öğretmeyi amaçlamaktadır.
  Bölümün temel amacı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Arapça ve Mesleki Arapça derslerini okutacak çağdaş yöntemsel donanım ve gerekli bilgi birikime sahip öğretmenler yetiştirmektir.

  arapça öğretmenliği bölümü iş olanakları nelerdir?

  Mezun olan ve öğretmenlik mesleğini düşünmeyen öğrenciler özel sektörde Arapça bilen Arap devletleriyle ilişkileri yürütecek olan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaktadır.Bölümden mezun olanlar,tüm kamu kurumlarında alanlarıyla ilgili görevleri alabilirler. Örneğin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı gibi ihtiyaç duyulan tüm bakanlıklarda ve Diyanet işleri başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü olmak üzere birimlerde iş bulma imkanlarına sahiptirler. Büyükelçiliklerde ve konsolosluklarda tercüman ve mütercim olarak tercih edilmektedirler.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.