Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Nedir? Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Puanları?

• Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Puanları?

MF-2 puan türünden 52 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban puanı:255,24281 Tavan puanı:338,38129 Sıralama:207.000

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bölümde öğrenciler eğitim süresince Temel Fizik, Temel Kimya, Genel Matematik, Mekanik, Genel Biyoloji, Genel Ekoloji, Eğitim Sosyolojisi, Genetik, Çevre Biyolojisi, Öğretmenlik Uygulaması, Rehberlik vb. dersler alırlar.
    Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü öğretmen yetiştirmektedir ve bölümü tercih edecek olan öğrencilerin mesleğin beraberinde getirdiği bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir.Bunlar;
    İnsanlarla iyi iletişim kurabilen,hoşgörülü,sevecen ve sabırlı olmak.
    Sayısal düşünme yeteneği gelişmiş olmak.
    Dikkatli olmak,işine özen göstermek ve iyi bir öğrenme ortamı oluşturabilmek.
    Gözlemci ve ayrıntıları yakalama becerisi bulunan bir birey olmak.
    Bir eğitimci olarak adil olmak.

Fen Bilgisi Öğretmenleri çalıştığı kuruma bağlı olarak Fizik,Kimya,Biyoloji konularında eğitim vermektedir.Verdikleri eğitimin yanı sıra öğretmenlik vasfının gerektirdiği görevleri de yerine getirmek durumundadırlar.Bir öğretmen,öğrencinin başarı durumunu değerlendirir,grafiğini tutar ve bunu yükseltmek için çeşitli çalışmalar yapar,çalıştığı okullarda sınıf öğretmeni olarak seçilebilir bu gibi durumlarda öğrencilerin ders seçmesine ve yeteneklerini ön plana çıkartmasına yardımcı olur,öğrencilerin gelişimini izleyerek onların sorunlarını çözmeye uğraşır.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.