Dgs Hukuk Tercih 2017

• Merhaba, EA 254, sıralamam 17bin. Özel üniversitede hukuk gelme şansı var mı sizce?

• @dgshukuk malesef o sıralara kadar düşmez ama yinede siz tercihinizi yapın ama pek umutlanmayın en son geçen yıl 267 ile kapattı bu yıl 272 artık bu dönem kaçla kapatır Allah bilir ama o sıralara çok zor

• @mustafa-i̇yitütüncü Tamam 267 ile kapatmış ama sıralama kaç bindeymiş bununla ilgili hiçbir yerde bir bilgi bulamadım sizin bir bilginiz var mı?

• @mustafa-i̇yitütüncü selamunaleykum hocam es dgs puanim 281 siralamam 3492 sebahaddin zaim üniversitesi ya da istanbul ticaret üniversitesi ücretli gelme ihtimali nedir teşekkürler

• @dgshukuk tasarinin basari siralamasina gore 257 puan 15000 lere denk geliyor bu sene ozel hukuklar 7000 lere denk gelecek diye biliyorum 8000 9000 lik bir fark var sizin siralamaniza gore buda olumsuz olduguna isaret benim sorma nedenim 2 ya da 3 puanlik bir fark var ayrica sebahaddin zaim universitesi yeni acildi

• @dgshukuk kaçla kapattığına dair bilgi yok ama şu bilgi var nesnaz dediği gibi tasarının bilgisinden yola çıkarak değerlendirme oldu ama yine de siz tercihiniz yapın

• @nesnaz5238 aleykumselam bildiğiniz üzere Zaim Üniversitesi Tam burslu ve %25 ücretli olmak üzere ilk defa alım yapacaklar bu yüzden kaçla kapatacağı meçhul Ticaret Üniversitesi geçen yıl 287 ile kapattı normalde bu yıl puanınızın üstüne 4-5 puan ekleyin diyorlar öyle tercih yapın diyorlar ama şu ihtimalde bile biraz zor gözüküyor ama şunu da söyleyelim illa bir hukuk fakültesi %90 civarında gelsin istiyorsanız
    1 İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ
    2- İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ
    3- İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ %25 ücretli
    4- BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL
    5- MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)
    6- İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
    7- YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)
    8- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)
    9- İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ bu şekilde yapılabilir

• Merhaba
    Dgs ea puanım 265.ozel hukuklarin gelme şansı varmı? Birde ben üniversitede hazırlık okudum.Bahcesehir hukuk yazsam hazırlıktan muaf olurmuyum bilginiz varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @onur007 merhaba sıralamanızda önemli ama genel olarak geçen yıla göre puanlarınızın üstüne 4-5 puan ekleyip öyle bir tercih yapın diyorlar 270 lerde desek puanınıza İlk önce Bahçeşehir eğer elinizde İngilizce hazırlığı okuduğunuza dair bir belge varsa yabancı dil fakültesine götürüyorsunuz muaf olma durumunuz var ama yine son kararı konsey verecektir. Bildiğiniz üzere yeni açılan üniversiteler var birde Bahçeşehir Yeditepe hukuklar özyeğin hukuklar bunlar baya ücretli ilk önce insanlar yazıyor sonra da gitmiyorlar ilk önce şartları okumuyorlar eğer bir tercih yapacaksanız önerimiz

1. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ ücretli
      2- UFUK ÜNİVERSİTESİ ücretli
      3- BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) ücretli
      4- YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) ücretli
      5- KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)
      6- İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ
      7- MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)
      8- BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) %25 ücretli

• Cevabınız için teşekkür ederim Mustafa bey.Ben bahçeşehir' i aradım hazırlık sınıfını sordum.Onlarda sizin dediğiniz gibi konseyden bahsettiler.Ben şuan devlet memuru olarak çalışıyorum ve hazırlığı okuyalı 15 yıl oldu.Beni sınava tabii tutarlarsa geçmem mümkün gözükmüyor.Antalyada yaşıyorum.Hazırlık muafiyetini nasıl netleştirebilirim?Bunlardan başka yazabileceğim üniversiteler varmıdır?Yaptığınız listede sıralamam ne şekilde olmalı sizce?Bir de çağ üniversitesinin ücretlisini yazayım diyorum gelmeyeceğini biliyorum ancak bir umut belki düşer puanı diye yazacağım sizce nasıl olur?

• @mustafa-i̇yitütüncü O onur007 25 dakika önce
    Cevabınız için teşekkür ederim Mustafa bey.Ben bahçeşehir' i aradım hazırlık sınıfını sordum.Onlarda sizin dediğiniz gibi konseyden bahsettiler.Ben şuan devlet memuru olarak çalışıyorum ve hazırlığı okuyalı 15 yıl oldu.Beni sınava tabii tutarlarsa geçmem mümkün gözükmüyor.Antalyada yaşıyorum.Hazırlık muafiyetini nasıl netleştirebilirim?Bunlardan başka yazabileceğim üniversiteler varmıdır?Yaptığınız listede sıralamam ne şekilde olmalı sizce?Bir de çağ üniversitesinin ücretlisini yazayım diyorum gelmeyeceğini biliyorum ancak bir umut belki düşer puanı diye yazacağım sizce nasıl olur?

• @onur007 hocam öncelikle çoğu üniversitede 5 yıl zorunluluğu vardır, yani okuduğunuz herhangi lisans bölümünün üzerinden 5 yıl geçmemesi gerekmektedir hem ders muafiyeti ve hazırlık için bu hemen hemen her üniversitede böyle yani hazırlıktan muaf olmanız çok zor 15 yıl geçmiş ki bu da çok çok zor sizi ingilizce sınavına tabi tutacaklardır eğer geçemesseniz hazırlıktan başlarsınız hocam bizce tercih sıralaması çok güzel artı çağ hepsine göre zor devamsızlık hazırlık hepsi var yine de siz bilirisiniz

• @onur007 hocam siz tercihleri yapın ama gelmesse sizin için en iyisi seneye tekrar hazırlanmak çünkü bunlar gelse bile hazırlık okulu olacak eğer ingilizceniz yoksa zaten bu okulların puanının düşük olması da kimse fazla tercih etmiyor diğerlerine göre çünkü bunlar da hazırlık var

• @mustafa-i̇yitütüncü hocam kıbrısta 3 ten baslatan okul varmı

• @halodgshukuk hocam maalesef kıbrıstakiler direk 3.sınıftan başlatmıyor ama belli olmuyor sistemi de değiştirebiliyorlar mesela Beykent 3.sınıftan başlatırken 2.sınıfa düşürdüler, ama kıbrıs da araştırmalarımız da şu anda 3.sınıftan başlatan yoktur tabi ileride nolur bilinmez

• @mustafa-i̇yitütüncü peki 286 puanim sıralamm 2382 hangi okullari yazabilirim istanbulda en kotü 3 yılda bitsin

• @halodgshukuk hocam puanınıza göre geçen yıla göre 4-5 puan ekleyip öyle tercih yapın diyorlar anladığım kadarıyla devamsızlıkta olmayacak hazırlıkta istemiyorsanız
    1- OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) ücretli -----------------------hazırlık yok 3.sınıftan başlatıyor devamsızlık yardımcı oluyorlar
    2- İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ ücretli ---------hazırlık yok kaçıncı sınıf olacağı belli değil devamsızlık yardımcı oluyorlar

hocam bunlar var tabi daha farklı üniversiteler de yazılabilir ama baktığımız zaman hazırlıkları olmayan en avantajlıları bunlar duruyor tabi garanti olsun istiyorsanız Bahçeşehir Yeditepe falan da ekleyebilirsiniz ama onlar da hazırlık var ve 1.sınıftan başlatıyorlar birde hocam üniversiteler yönetmenliklerini değiştirebiliyorlar hiç belli olmuyor bunlar güncel ama Mesela Beykent 3.sınıftan başlatırken 2.sınıfa çekmişler bu yüzden en son üniversite ile iletişime geçmenizde fayda vardır, en önemli şey kaçıncı sınıftan başlatacakları ve hazırlık var mı yok mu çünkü değiştirebiliyorlar ama bu yazdıklarım en son güncel hali

• @mustafa-i̇yitütüncü teşekkürler hocam okan tercih bursuda veriyomuş bir araştıriyim orayı devam sıkntım yok derslere girebilirim

• @halodgshukuk aynen hocam %40 ilk tercih bursu var Okan Üniversitesinin

• @halodgshukuk ilk tercih bursu cogu universite dgs sinavinda yapmiyor arayip gorustugunuz zaman tercih buralarımız lys icin gecerli diyorlar universite ile iletisime gecip ondan sonra yazmanizi tavsiye ederim

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.