Ygs Lys Kalktı Ama Sistem Aynı Yeni Sınav Hakkında Bilgiler  • Arkadaşlar her şeyin haricinde kesinlikle moral bozmayın kaldığınız yerden devam edin ve kimseyi dinlemeyin daha önce YGS-LYS gelmeden önce tam sınava girerken YGS-LYS sınavı gelmişti her şey allak bullak olmuştu ne olacak sistem değişti falan filan nasıl hazırlanacağız nasıl edeceğiz her şey çokta karmaşık oluyordu ama arkadaşlar kesinlikle kafanıza takmayın siz sadece odaklanın ve derslerinize çalışmalarınıza devam edin sadece sınavların ismi değişiyor isterse SINAV OĞLU SINAV olsun ne fark eder siz kimseyi dinlemeyin ŞU ANDA BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNİ okumaktayım son sınıf öğrencisiyim siz kesinlikle kimseyi dinlemeyin ve çalışmaya devam edin ..

    Ygs Lys bildiğiniz üzere arasında 4-5 aylık bir süreç vardı artık bunu kaldırdılar, sınavı 1 haftada gerçekleştirecekler ve bunun planlamaktadırlar. Bir değişiklik de puan türünde oldu. 18 puan türünü de azaltıldı. "Türkçe ve Matematik, bu sınavın merkezinde oldu. Her şey aslında eski düzen sadece isim değişikliğine uğruyor ve sorular aynı eskisi gibi Milli Eğitim müfredatından olacak.

    Giriş sistemi de şu an 2 aşamalıydı . İlki mart idi diğeri haziran ayında idi ve toplam 5 gün. Bu durum lise eğitimini olumsuz etkilemekteydi. Sınavı 1 haftada olacak. Bir değişiklik de puan türünde olacak. 18 puan türünü de azaltılacak. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık puan türü olacak. Türkçe ve Matematik, bu sınavın merkezinde olacak. Yani arkadaşlar Sayısalcı da olsanız eşit ağırlıkçı da olsanız Sözelci de olsanız artık MATEMATİK ve TÜRKÇE artık bu sınavın temelinde olacak.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.