Ekonomi ve Finans Bölümü Nedir? Ekonomi ve Finans Bölümü Puanları? İş İmkanları Nelerdir? • Ekonomi ve Finans Bölümü Puanları

  TM-1 puan türünden 103 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:257,19233
  Tavan Puanı:338,75861
  Sıralama:400.000

  Ekonomi ve Finans Bölümü Nedir?

  Finans,Teknoloji,Enformasyon,Medya ve İlaç sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler son yüzyılda kar marjlarını giderek arttırmışlar ve kendi rakipleri ile aralarında uçurum yaratarak ilgili sektörlerin hakimi durumuna gelmişlerdir.Bu gelişmeler sonucunda ''Yüksek Performans'',''Finans'' ve ''Değişim'' kavramları yeni dönemde yüksek değer ifade eden stratejik kavramlar olmaya başlamışlardır.
  Bu kapsamda Ekonomi ve Finans bölümü küresel bir bakış açısıyla öğrencilerin ekonomi ve finans alanlarında çalışabilmeleri için nitelik ve uzmanlık kazanmaları,geleceğe ve kendi alanlarında her düzeyde yüksek performansa odaklı potansiyel liderler olarak yetişmelerine öncelik vermektedir.
  Bölüm,küresel standartlarda güncel ders programları,enformasyon teknolojisi destekli sınıflar,ADÜ kütüphanesi ve okuma salonları ile öğrencilerin her düzeydeki kişiler gelişimlerine katkı sağlamaktadır.
  Öğrencilerin bölümde aldıkları eğitimi etkili kullanabilmeleri ve deneyim kazanmaları amacıyla isteğe bağlı staj programı imkanı sunulmaktadır.Bölüm öğrencileri bu konuda teşvik amaçlı yurt içindeki birçok kurumla anlaşmalıdır.Aynı zamanda öğrenciler Erasmus Programından yararlanabilmektedirler.

  Ekonomi ve finans bölümü iş imkanları nelerdir?

  Ekonomi ve Finans Bölümü mezunları öğrenimleri sırasında edindikleri bilgiler, stajlar sonucunda edinecekleri bilgiler,Erasmus ve yurt dışı öğrenim fırsatlarının değerlendirilmesi ve gönüllü olarak katılarak çeşitli sınavlar neticesinde kazanabilecekleri Sermaye Piyasası Uzmanlığı Belgeleri (SPL) ile başta finans kurumları olmak üzere, ekonominin her düzeyindeki sektörlerde ve kuruluşlarda orta ve üst kademe profesyonel yöneticiler olarak görev alabilmektedirler.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.