Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Nedir? Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Puanları?

• Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Puanları

YGS-1 puan türünden 41 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:302,35522
    Tavan Puanı:394,52209
    Sıralama:349.000

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bölüm 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır.
    Bölümün amacı,öğretim teknolojilerinde,hizmet vermede ve sosyal yardımda lider,hayat boyu öğrenme mottosunu benimsemiş,bilgi birikimi gelişmiş,bireylerin yaşamlarını iyileştirmek için örnek eğitim hizmetleri sağlayabilecek öğretmen adayları ve uzmanlar yetiştirmektir.
    Bölümde teknolojinin etkili kullanılması, öğretim uygulamalarının analiz, tasarım, geliştirme, uygulama ve değerlendirilmesi,profesyonel öğretim tasarımını desteklemek ve geliştirmek için bilim, öğrenme ve öğretme sanatı birlikte kullanma, çeşitli paradigmaların yer aldığı araştırma metotlarını kullanma amaçlarına yönelik dersler verilmektedir.
    Öğrenciler 2 dönem boyunca staj programına dahil olmadan mezun olamazlar.
    Bölümde İngilizce ve Almanca gibi yabancı dil dersleri bulunmaktadır.Her dönem başı bu derslerden muafiyet sınavları yapılmaktadır.
    Birinci sınıfta öğrencilere Türkçe,Matematik,Temel Bilgisayar ve Eğitim gibi temel dersler verilmektedir. Bunlara ek olarak,öğrenciler ilk dönemde okullarda staj yapmak zorundadırlar.
    İkinci,üçüncü ve dördüncü yıllarda sunulan zorunlu ve seçmeli dersler, fizik, programlama dilleri, işletim sistemleri ve uygulamaları, veritabanı sistemleri, çoklu ortam sistemleri, yazarlık dilleri, eğitim yazılımlar geliştirme ve değerlendirme, uzaktan eğitim, materyal geliştirme ve eğitim teknolojileri, eğitimde materyal kullanımı, bilgisayar destekli eğitimin temelleri, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, araştırma yöntemleri, özel öğretim yöntemleri, sınıf yönetim, rehberlik ve bitirme projesidir. Öğrenciler toplam 2 dönem (7. ve 8.) farklı okullarda stajyer öğretmen olarak staj yapmaktadırlar.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.