Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Nedir? Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Puanları?

• Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Puanları

YGS-5 puan türünden 72 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:374,43173
    Tavan Puanı:422,63543
    Sıralama:195.000

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bölümün amacı,0-6 yaş grubundaki çocukların tüm gelişim alanlarını ve özelliklerini bilen,çocukları iletişim ve insan ilişkileri alanında yetiştiren,çocuk hastalıkları ve sağlığı konusunda bilgi sahibi,özel eğitim gerektiren çocukların bakımına yardımcı olan öğretmenler yetiştirmektir.
    Uzmanlara göre ocukların eğitimi temelde ailede başlasa da çocuklar eğitim hayatına başlamadan önce mutlaka bir anaokuluna gönderilmelidir.Çocukların tuvalet eğitimi kazanması,hayal gücünü geliştirmesi,arkadaş edinmesi,sayılar gibi temel becerileri edinmesi açısından okul öncesi eğitim büyük önem taşımaktadır.
    Adnan Menderes Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü de bu önemin farkında olarak,çocukların temel becerilerini geliştirecek,çocukların zihinsel gelişimine yardımcı olacak,çocuklara tuvalet,yemek gibi günlük ihtiyaçlarını karşılamayı öğretecek öğretmenler yetiştirmek amaçlı eğitim vermektedir.
    Bölümde öğrenciler teorik bilgilerini pekiştirmek amacıyla uygulamalı dersler görmektedirler.Bölümde zorunlu staj uygulaması ve öğretim elemanları eşliğinde öğretmenlik eğitimi bulunmaktadır.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.