Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Puanları?  • Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Puanları

    DİL-1 puan türünden 52 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:268,21395
    Tavan Puanı:411,07973
    Sıralama:38.300

    Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

    Bölümün amacı,Fransızcayı iyi bir seviyede yazıp,konuşabilen,Fransızca'nın yanı sıra İngilizce'yi de anlaşabilecek düzeyde bilen,Batı kültürünü yakından tanıyan;özel sektörde yada devlette,basın-yayın sektöründe,gerektiğinde turizm sektöründe rehberlik edebilecek ve diğer milletten insanlara Türkçe dersleri verebilecek nitelikli,özgür düşünceli bireyler yetiştirmektir.
    Bir dili öğrenmek,tüm teorik bilgilerin yanında bir kültürü bir hayatı öğrenmek demektir.Böyle bir bölümü tercih eden öğrenciler açık görüşlü,ezberden öğrenme sistemini benimsemeyen,dünyadaki diğer insanların kültürlerini,yemeklerini,yaşam tarzlarını merak eden,bu konulara ilgili kişiler olmaları gerekmektedir.Dil öğrenmek ve bu konuda bir meslek sahibi olmak uzun bir yoldur.
    Bölüm öğrencilerden,Avrupa Birliği uyum süreci içerisinde yapılacak projelere etkin olarak katılmalarını ve bilimsel araştırmalara bilgi ve donanımıyla destek vermelerini beklemektedir.
    Çağdaş ve demokratik toplumun gerektirdiği, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, yaratıcı, araştırmacı, girişimci, özdenetimini sağlayabilen, farklılıklara değer veren, insan haklarına saygılı, öğrenmeye istekli, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı bireyler yetiştirmek bölümün öncelikli amaçlarındandır.
    Bölüm Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünün saygınlığını ulusal ve uluslararası düzeyde en üst seviyeye çıkarmak ve alanında kabul gören, tercih edilen bir konuma getirmek amaçlı uluslararası düzeyde yayın ve araştırmalar yapmaktadır,bölüm öğrencileri de bu etkinliklere dahil etmektedir.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.