Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Nedir? Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Puanları? • Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Puanları

  MF-4 puan türünden 52 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:342,05083
  Tavan Puanı:383,31397
  Sıralama:93.200

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce) Bölümü Nedir?

  Bölüm 2013-2014 ögretim yılı güz döneminde eğitim vermeye başlamıştır.
  Bölümün amacı,Elektrik-Elektronik alanında toplumun ihtiyaçlarına yönelik bilimsel araştırmalar ve iyileştirme projeleri yapabilecek,mesleki yaşantıda karşılaşılan sorunlara teknik açıdan yaratıcı çözümler getirebilecek,uluslararası ölçekte başarılı mühendisler yetiştirmektir.
  Bunların yanısıra bölümün kendine hedef olarak koyduğu başlıca şey öğrencileri elektrik mühendisliğinin bütün dallarında olabildiğince donanımlı şekilde yetiştirmektir.
  Bölümü tercih eden öğrencilerin toplum bilincine sahip,paylaşımcı,ülke ve insanlık menfaatlerini düşünen,savunabilen,mesleğini dünyanın her yerinde çağdaş düzeyde ve evrensel toplum sorumluluğu bilinci ile yapabilecek birikime sahip,girişimci,araştırmacı,yenilikçi,özgür düşünebilen,kendini yazılı ve sözlü iyi bir şekilde ifade edebilen etik kuralları, standartları ve gerçekçi kısıtları dikkate alarak insanlık ve ülke yararına projeler tasarlayıp gerçekleştirebilen bireyler olarak mezun olmaları amaçlanmaktadır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.