Ziraat Bankası Uzman Yardımcılığı 2017 Mülakat Soruları

• Arkadaşlar yakında sonuçları açıklanacak olan Ziraat bankası uzman yardımcılığını geçtiğiniz takdirde bizleri mülakat beklemekte, bazıları için çok zor bazıları için çok kolay çeşitli söylentiler dolanmakta rahat olun ve derin bir nefes alın.
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki son yapılan Halkbank Uzman Yardımcılığı mülakatına girmiş birisi olarak, mülakat ile ilgili deneyimlerimi ve çıkarımlarımı sizlerle paylaşacağım.

Mülakat ile ilgili bilmeniz gereken başlıca konular şunlardır :
    İlk önce sizi sağlam bir heyet karşılayacaktır oda da rahat 5-6 kişi oluyor ama sizi zorlayan zor sorular soran sadece 1 kişi bir kişi de sizi söylediğiniz sözler doğrultusunda sizi köşeye sıkıştırma peşinde örnek vereyim ki size sordular başka kurum sınavına girdiniz mi bu kurum sınavı devlet mi özel mi eğer devlet cevabını verirseniz neden devlet yatmak için orayı seçtin diye sizin sinirleriniz zorlayan bir soru geliyor sizde toparlamaya çalıştıkça daha çok üstünüze geliyorlar özel derseniz bu kezde o zaman siz bu işi düşünmüyorsunuz başka yerden teklif gelirse gideceksiniz diyorlar o yüzden riske girmeden sadece bu sınava girdim başka sınava girmedim deyip topu direk taça atın..

Mülakat anında planlı olarak gelişen bir sistem var ancak, o an sizin sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar gidişatı belirliyor. Yani sorulan bir güncel konuya olan ilginiz ölçülüyor, sizin buna vereceğiniz cevap, gidişatınızı belirliyor ve ona göre sorular soruluyor.
    Mülakat anında, sizin hal ve hareketleriniz oldukça önemlidir.Tavırlarınıza kesinlikle dikkat edin.
    Gelen sorular ise klasik
    -neden bizi tercih ettiniz,
    -Annen / baban ne iş yapıyor
    -Kardeşin ne iş yapıyor?
    -Size ait ev araba var mı babanız eğer zenginse neden babanızın yanında çalışmıyorsunuz burayı tercih ediyorsunuz
    -Kaç kardeşsiniz kardeşleriniz okuyorsa nerede okuyorlar özel okul mu devlet mi?
    -neden bankacılık gibi temel sorular
    Bu tarz sorularla yüzde 90 karşılaşırsınız, buna göre hazırlık yapmanızda fayda var.
    Mülakatta size sorulan diğer bir soru ise;şuanda girdiğiniz kurum sınavı var mı; beklediğiniz sonuç var mı;kesinlikle bunu üstüne basa basa söyleyin hiç bir kurum veya banka gibi sınava girmedim sadece kendimi ziraat bankası uzman yardımcılığını istiyorum başka beklediğim sonuç yok diye belirtin.
    Sizin deneyimleriniz varsa paylaşabilirsiniz arkadaşlar biraz daha temkinli girmekte fayda var sonuçta herkes den bir şey öğrenmek iyidir.

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.