Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Nedir? Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Puanları?

• Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Puanları

TM-1 puan türünden 52 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:268,68207
    Tavan Puanı:302,53865
    Sıralama:346.000

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Nedir?

Bölümün amacı, iki veya daha fazla yabancı dil bilen, ulusal ve uluslararası piyasalarda yetkin olarak görev yapabilecek orta ve üst düzey yönetici adayı yetiştirmektir.¨
    Bölüm Atatürk ilke ve inkilapları ışığında,ulaşılabilir, etkin bir eğitim, öğretim, çalışma ve araştırma olanağı ve ortamı sunan; nitelikli bilimsel araştırma ve yayın yapabilen; toplumsal duyarlılık sahibi, sorgulayıcı, yeniliklere açık, araştıran, üstün muhakeme ve çözümleme gücüne sahip, piyasada tercih edilen öğrenciler ve çalışkan bireyler yetiştirme odaklı eğitim sistemini benimsemektedir.
    Bölümde, Avrupa ve Asya Ekonomileri, Küresel Ticaret ve Yatırım Uygulamaları, Avrupa Birliği İşletme Politikaları, Farklı Kültürlerle Ticaret Koşulları, İhracat-İthalat, Gümrük Mevzuatları, Dış Ticaret Finansmanı, Emlak Değerleme Mevzuatı gibi önemi giderek artan konularla ilgili dersler verilmekte ve buna paralel olarak ders programları sürekli olarak güncellenmektedir.
    Aynı zamanda bölüm öğrencileri aldıkları eğitim sonucunda ikinci bir dili orta düzeyde kullanabilmeli,Uluslararası Ticaret ile ilgili konularda düşünce, yorum ve değerlendirmelerini yazılı ve sözlü olarak aktarabilmeli,Uluslararası Ticaret, Küreselleşme ve Finansman sistemleri ile ilgili İngilizce yayın ve araştırmaları izleyebilmek ve meslektaşları ile uluslararası alanda iletişim kurabilmeli,Uluslararası Ticaret kavramı ile bağlantılı kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarının, nasıl işlediğini anlamak ve bu alandaki süreklilikleri ve değişiklikleri tespit edebilmelidir.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.