Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Nedir? Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Puanları? İş Olanakları Nelerdir? • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Puanları

  MF-3 puan türünden 41 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:265,01858
  Tavan Puanı:307,49425
  Sıralama:189.000

  Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Nedir?

  Moleküler Biyoloji ve Genetik bilimi yaşayan ya da yaşamı sona ermiş tüm organizmaların, moleküler düzeyde yapılarını, işlevlerini ve bunların birbirleriyle ve çevreyle olan ilişkilerini inceleyen bir bilim dalıdır.
  Bölümün amacı,oleküler Genetik, Moleküler Hücre Biyolojisi, Biyomoleküllerin (protein, nükleik asitler gibi) Yapı ve Fonksiyonları, Moleküler Ekoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Moleküler Evrim, Yapısal Biyoloji, Protein Biyokimyası, Kanser Moleküler Biyolojisi gibi çeşitli alanlarda yetkin bireyler yetiştirmektir.

  iş olanakları nelerdir?

  Bölümden mezun olanlar yurtiçi ve yurt dışındaki üniversite, enstitü ve araştırma merkezlerinde araştırmacı veya öğretim üyesi olarak akademik hayatlarına devam edebilecekleri gibi, ilaç sektörünün Ar-Ge, klinik araştırma ve satış birimlerinde, hastane veya özel laboratuvarların tıbbi analiz yapan birimlerinde, biyoteknolojik çalışma yapan kurum veya firmalarda, biyolojik ürünlerin (aşı, ilaç, serum vb.) üretiminin ve kalite kontrolünün yapılmasında ve bu tesislerin yönetiminde, adli tıp ve kriminoloji laboratuvarlarında, Gıda, Tarım, Hayvancılık, Çevre ve Sağlık sektöründe ve ilgili bakanlık birimlerinde çalışma imkanı bulabileceklerdir.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.