İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Nedir? İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Puanları? • iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü puanları

  TM-1 puan türünden 41 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:367,00133
  Tavan Puanı:399,19043
  Sıralama:87.100

  iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü nedir?

  Bölüm,çağdaş ve özgün iç mekan tasarımına ilişkin eğitim vermektedir.Bölüm güzel sanatlar fakültesinde olmasına rağmen özel yetenek sonavı olmadan (ÖSYM'ninyaptığı yerleştirme ile TM1 branşından) öğrenci almaktadır.
  Bölümde öğrenciler her türlü çağdaş veya tarihi yapının iç mekanları ile yakınçevrelerinin düzenlenmesi, tasarımı ve uygulamasını gerçekleştirmek üzere yetiştirilmektedir.Öğrencilerin tasarım ve uygulamalar ile yeni bir çevre ve ortam yaratırken dünyamızın genelinde kabul görmüş asgari konfor, sağlık ve işlevsel gereksinim koşullarını sağlamaları beklenmektedir.

  Projelendirilme aşamasından iç mekanların oluşturulması, inşaatı, tamamlanmış eski yapılarda ise iç mekânların yeniden,güncel gereksinimlere uygun olarak tasarlanması iç mimarların sorumluluğundadır.Bu sorumluluk içinde, kullanıcı ihtiyaç ve isteklerine uygun olarak mekanları doğru planlama, aydınlatma-havalandırma vb. fiziksel sorunların çözümü, ilgiliyakın dış çevrenin tasarımı, döşeme, tavan, duvar, mobilya ve gerekli tekstil ürünlerini de içine alan tamamlayıcıların seçimi ve uygulanması bulunmaktadır.
  Bölüme ait çalışmaların konusu,sanatsal beceriden, soyut fikirlere, teknolojiden, insani bilimlere uzanan bir çeşitlilik göstermektedir. Dört yıllık eğitim teorik derslerle, çizim ve uygulama atölyesi çalışmaları, projeler, seminerler ve bilgisayar çalışmaları ile sürdürülür. Tüm beceriler günün koşullarına uygun, sanat yönü güçlü, mimari kriterleri doğru, çağdaş mekânların yaratılabilmesi için bilgi birikimi edindirilir.Bununla birlikte öğrencilerin mesleki konularda hukuki ekonomik bilgiler yönünden de donanımlı olmaları sağlanır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.