Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Nedir? Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Puanları? • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Puanları?

  TM-3 puan türünden 62 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:313,26142
  Tavan Puanı:373,90657
  Sıralama:241.000

  siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü nedir?

  Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencilerine güçlü bir lisans eğitimi vermesinin yanı sıra öğrencilerin analiz,araştırma ve sorgulama becerileri kazanmış,sosyal iletişimi güçlü,takım çalışmasını bilen, fikir üretme ve savunma yetisi edinmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda bölüm; öğrencilerine hızla gelişmekte ve dönüşmekte olan Türkiye toplumunda yöneticilik rolü üstlenme becerisi kazandırmak ve yaratıcı, çağdaş kamu yönetiminin detaylarını içeren bilgilerle donatılmalarını sağlamak için özgün bir ders programı uygulanmaktadır.
  Öğrencilere dört yıllık eğitim sürelerinin ilk iki senesinde öğrencilere sosyal bilimler alanında temel dersler verilmektedir. 3. ve 4. sınıflarda ise ilgili bilim dalında daha detaylı bilgi birikimine sahip olmalarını sağlayacak ve uzmanlığa hazırlayacak dersler okutulmaktadır.Bölüm öğrencilerinin bir veya iki dönem Erasmus Programı ile yurtdışında ve Farabi Programı ile yurt içinde farklı üniversitelerde eğitim alma imkanı bulunmaktadır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.