Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Nedir? Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Puanları? • Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Puanları?

  TM-1 puan türünden 77 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:259,20504
  Tavan Puanı:352,36180
  Sıralama:390.000

  Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Nedir?

  Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü,kamu ve özel sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yetişmiş,nitelikli,kalifiye insan gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
  Ders programı ekonomi biliminin bütün alanlarini kapsayan genis yelpazeyi kapsamakta ve bu amaçla lisans programında başta ekonomi olmak üzere, uluslararası ticaret ve finansın bütün alanlarını kapsayan içerikler ögrencilere sunulmaktadir. Böylece ögrenciler daha sonra kendilerinin şekillendirecekleri kuvvetli bir ekonomi bilgisi ve altyapisiyla mezun olmaktadirlar.
  Üniversite genelinde yapılan bir uygulama ile tüm ikinci sınıf öğrencileri güz ve bahar dönemlerinde birer alan dışı seçmeli ders almaktadırlar. Bu dersler, öğrencisi oldukları fakülte dışındaki fakültelerin bölümleri tarafından açılan dersler arasından seçilmekte ve öğrencinin farklı disiplinlerde bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla verilmektedir.
  Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nde öğrencilerin güçlü bir lisans eğitimi almalarının yanı sıra; analiz,araştırma ve sorgulama gibi yetenekleri kazanmış,sosyal iletişimi güçlü,takım çalışmasını bilen,fikir üretme ve savunma yetisi edinmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.