Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Nedir? Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Puanları? • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Puanları

  MF-4 puan türünden 36 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı: YOK
  Tavan Puanı:265,75001
  Sıralama:236.000

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Nedir?

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü Matematik, Fizik, Kimya ve Mühendislik bilgilerine sahip ve bu bilgileri kullanabilme yeteneği kazanmış, alzemelerin üretimi, yapıları, özellikleri, işlenmesi, performansı ve bunlar arasındaki ilişkileri bilen mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
  Bölüm,takım çalışmasına yatkın, çevreye, iş sağlığı ve güvenliğine duyarlı, ekonomik analiz yapabilen, mesleki etik değerlere sahip, özgüveni yüksek, sorumluluk alabilen, Ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görecek, hem teorik bilgilere hem de uygulama yeteneğine sahip ilgili endüstriyel sektörlerin ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli mühendisler yetiştirir.
  Havacılık, uzay, enerji, savunma, haberleşme, inşaat, ulaştırma, makine ve konstrüksiyon, tıp, elektronik, ve daha pek çok alandaki sektörlerin ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip malzemelerin üretimi, geliştirilmesi, performanslarının test edilmesi ve hatta geri dönüşümü Metalurji ve Malzeme Mühendisliği'nin çalışma alanlarıdır.Bu sektörlerdeki gelişmeler yine Metalurji ve Malzeme alanındaki gelişmelere bağlıdır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.