Otomotiv Mühendisliği Bölümü Nedir? Otomotiv Mühendisliği Bölümü Puanları? Otomotiv Mühendisliği Bölümü İş Olanakları Nelerdir?

• otomotiv mühendisliği bölümü puanları

MF-4 puan türünden 50 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:244,48844
    Tavan Puanı:289,68013
    Sıralama:229.000

otomotiv mühendisliği bölümü nedir?

Otomobil, günümüz dünyasının vazgeçilmezleri haline gelmiştir. Ülkemizde otomotiv endüstrisi lider sektörlerden biri konumuna gelmiştir. Dünyadaki önemli otomotiv üreticileri Türkiye’nin otomotiv sektöründeki gelişimine bağlı olarak yatırımlarını artırmaktadır.
    Otomotiv mühendisliği,temel mühendislik ve tasarım prensiplerini otomotiv sektöründe gerek üretim, gerek tasarım açısından en yüksek düzeyde uygulayabilecek, otomotiv sektöründeki yeni teknolojiler ve üretim tekniklerini, alternatif yakıt teknolojilerini ve otomotiv malzemeleri gibi farklı konularda yeterli bilimsel araştırmalar yapabilecek, yeni geliştirilecek araçlarda güvenlik tedbirlerini daha da ileriye götürebilecek bilgi ve becerileri kullanabilen mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
    Otomotiv Mühendisliği Bölümü Teknoloji Fakültesi bünyesinde 2010-2011 eğitim öğretim yılında eğitimine başlamıştır.

otomotiv mühendisliği bölümü iş olanakları nelerdir?

Otomotiv mühendislerinin çalışma alanları ülkemizde otomotiv ana ve yan sanayi oldukça büyük sektör haline gelmiştir. Otomotiv mühendisleri otomotiv sektörünün, otomobil parçaları, motor ve motor parçaları imalatı, tasarımı, satışı ve satış sonrası hizmetler gibi çeşitli kademe ve alanlarda dünyanın her noktasında sorumluluk alabilmektedir. Ayrıca mezunlar otomotiv ana ve yan sanayi kuruluşlarının yanı sıra yetkili ve özel servislerinde servis müdürü olarak istihdam edilebilmekte ve bir kısmı da araştırmacı olarak Fakültelerin Otomotiv Mühendisliği, Makine Mühendisliği İle meslek yüksek okulların Otomotiv programlarında iş bulabilmektedirler.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.