Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Nedir? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Puanları? Fizyoterapistler Ne İş Yapar? • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Puanları

  YGS-2 puan türünden 62 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:439,97857
  Tavan Puanı:471,83360
  Sıralama:56.100

  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Nedir?

  Bölümün amacı,kişi ve toplum sağlığını önemli ölçüde etkileyen, sosyal ve ekonomik kayıplara ve çeşitli fonksiyon bozukluklarında neden olan hastalık, yaşlılık, ağrı, yaralanma ve diğer tüm durumlarda bireyin fiziksel fonksiyonunun korunması ve en üst düzeye çıkarılmasını hedefleyerek rehabilitasyon hizmetlerini sunan fizyoterapistler yetiştirmektir.
  Fizyoterapistlik mesleği, bütün bu fiziksel bozukluklara uzman bir hekimin tanısı sonrası fizyoterapiye özgü değerlendirme yöntemlerini kullanarak yine bir çoğu dünyada fizyoterapistler tarafından geliştirilmiş olan tedavi yaklaşımlarını planlayıp uygulamaya yönelik bilgi ve beceriyi kazanan, sağlık ve yaşam kalitesinin artırılmasında önemli görevleri olan bir meslektir.

  Fizyoterapistler ne iş yapar?

  Mezun olan fizyoterapistler kamu ve özel sektör hastanelerinin Fizik Tedavi Üniteleri, Nöroloji, Ortopedi, Geriatri, Pediatri, Göğüs Hastalıkları, Kadın Doğum ve yoğun bakım ünitelerinde klinisyen olarak, özel veya kamu kuruluşlarında araştırıcı ve eğitici olarak da çalışabilirler.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.