Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Nedir? Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Puanları? • ** Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü puanları**

  YGS-5 puan türünden 82 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:363,75752
  Tavan Puanı:413,41390
  Sıralama:233.000

  okul öncesi öğretmenliği bölümü nedir?

  Bölümün amacı,Çağdaş ve demokratik toplumun gerektirdiği, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, temel yaşam becerilerini günlük hayata aktarabilen, yaratıcı, araştırıcı, girişimci, öz denetimini sağlayabilen, farklılıklara değer veren ve insan haklarına saygılı, öğrenmeye istekli, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiş öğretmenler yetiştirmektir.
  Bölüm aynı zamanda Türkiye'de okul öncesi eğitim alanında yapılan çalışmaları yurt dışında tanıtmak ve dünyadaki gelişme ve değişmeleri izleyerek ülkemize kazandırmak yoluyla çağdaş eğitimden çocukların yararlanmasını sağlamak, geliştirdiği programlarla erken çocukluk döneminin niteliğini arttırmak, çocuk, aile programları geliştirmek konusunda ulusal ve uluslararası çalışmalar yapmak, okul öncesi dönem çocuklarını başarılı bir şekilde ilköğretime hazırlanmasını sağlamak ve erken çocukluk eğitimi konusunda ailelerin ve toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamayı amaç edinmektedir.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.