Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Nedir? Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Puanları? • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü puanları

  TM-3 puan türünden 72 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:404,97044
  Tavan Puanı:436,45066
  Sıralama:48.900

  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Nedir?

  Rehberlik anlayışı, öğrenci kişilik hizmetleri bünyesinde düşünülen ve bireyin, yaşamının çeşitli aşamalarında, gelişimine ve uyumuna etki eden faktörlerin bilinmesine hizmet eden bir çalışma sahasıdır. Bireyin gerçekçi kararlar veren, dengeli bir kişi olmasına katkıda bulunan hizmetler bütünüdür. Rehberlik kavram ve bir hizmet olarak bireyin gelişimine, bugünkü ve gelecekteki toplumun uyumuna yönelik çalışmalar yapar.
  Psikolojik Danışma ve Rehberlik kavramı ise,bireye, kendini anlaması, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, kapasitelerini kendine en uygun düzeyde geliştirmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir uyum yapması ve böylece kendini gerçekleştirmesi için uzman kişilerce verilen psikolojik yardımların tümüdür.
  Bölüm de bu iki kavramın benimsenmesi ve toplum yararına uygulanması amacıyla bunları gerçekleştirecek Rehberlik yapabilecek uzmanlar ve psikolojik danışmanlar yetiştirmektedir.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.