Çocuk Gelişimi Bölümü Nedir? Çocuk Gelişimi Bölümü Puanları? Çocuk Gelişim Uzmanları Ne Yapar? Çalışma Alanları?

• Çocuk Gelişimi Bölümü Puanları

YGS-5 puan türünden 57 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:382,18915
    Tavan Puanı:452,23874
    Sıralama:170.000

Çocuk Gelişimi Bölümü Nedir?

Bölümün amacı,0-18 yaşlar arasındaki normal gelişim gösteren, korunmaya muhtaç, hastanede yatan ve özel gereksinimleri olan çocukların zihinsel, dil, öz bakım, duygusal ve sosyal gelişim alanlarında destekleyici programlar oluşturan; çocuğa, aileye, profesyonellere ve topluma hizmet sunan ve çocuk gelişimi alanında bilimsel çalışmalar yapan çocuk gelişim uzmanları yetiştirmektir.

Bir Çocuk Gelişim Uzmanı Ne Yapar?

0-18 yaşlar arasındaki normal gelişim gösteren, özel gereksinimleri olan, hastanede yatan, çalışan, mülteci, suçlu ve korunmaya muhtaç çocukların tüm gelişim alanlarının değerlendirir
    Gelişimlerinin takip eder,
    Çocuğa ve aileye yönelik gelişimi destekleyici programların oluşturur,
    Ailelere, kurum ve kuruluşlara alanla ilgili danışmanlık yapar,
    Eğitim ve rehberlik hizmetleri verir,
    Hizmet içi eğitim çalışmalarını yapar,
    Çocuk ile ilgili programların ve yayın organlarının hazırlanmasında görev alır,
    Zarar verebilecek nitelikteki yayınlarda ve programlarda bilirkişi görevini üstlenir,

Çocuk gelişimi bölümü çalışma alanları

Bölümden mezun olan öğrenciler;
    Hastanelerde Ve Aile Sağlığı Merkezlerinde,
    Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü Aile Danışma Merkezleri'nde,
    Koruma Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezleri'nde,
    Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Özel Eğitim Kurumları Ve Rehberlik ve Araştırma Merkezleri'nde,
    Emniyet Genel Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü/Büro Amirliği
    Çocuk Ve Gençlik Merkezleri'nde,
    UNICEF, ILO Ve Gönüllü Kuruluşlarda Proje Üreticisi, yürütücüsü ve danışman olarak iş imkanı bulabilmektedirler.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.