Burs İmkanları Nelerdir? Antalya'da Burs Veren Vakıflar? • burs imkanları nelerdir?

  Akdeniz Üniversitesi,ekonomik yönden desteğe ihtiyacı olan öğrencilerine Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Birimi tarafından yapılan çalışmalarla, çeşitli yerel, ulusal vakıf ve dernekler ile sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar, özel şahıs ve işletmelerden karşılıksız burs sağlamaktadır.
  Her fakülte ve yüksekokulda Burs ve Sosyal Hizmet Kurumu bulunmaktadır.Bursun miktarı ve şartları yine bu kurum tarafından belirlenmektedir.
  İkinci bir seçenek KYK bursudur.Her yıl Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen burs kontenjanının % 7’si Akdeniz Üniversitesi tarafından belirlenmekte ve Akdeniz Üniversitesi Bursu olarak adlandırılmaktadır.
  KYK bursuna başvurular internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.

  antalya'da burs veren vakıflar

  Türk eğitim vakfı bursu

  Burs ihtiyacı olan öğrenciler 5-30 Eylül tarihleri arasında TEV web sitesi üzerinden başvuru formlarını doldurabilir,daha sonra istenilen belgelerini hazırlayıp süreci takip edebilir.TEV bursu Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay boyunca sağlanmaktadır.Aylık üniversite öğrencilerine verilen burs miktarı 510 TL'dir.Yüksek Lisans Öğrencilerine 850 TL ve Doktora öğrencilerine 1150 TL burs verilmektedir.
  TEV bursu karşılıksız verilmektedir.
  Adres:Memur Evleri Mah. Anafartalar Caddesi No.115/1 07100
  Telefon:0 (242) 343 32 08

  antalya üniversite destekleme vakfı

  Antalya Üniversite Destekleme Vakfı'ndan burs almak isteyen öğrencilerin resmi yada özel herhangi bir kurumdan başka bir burs almaması gerekmektedir.
  Başvurular web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

  mehmet zorlu vakfı

  Mehmet Zorlu Vakfı,burs alacak öğrenciler için sadece internet üzerinden başvuru kabul etmektedir.Belirlenmiş devlet üniversiteleri, devlet konservatuarları ile %100 burslu olarak vakıf üniversitelerinde okuyan, başarı ve ihtiyaç kriterini karşılayan,sadece İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Mühendislik, Hukuk, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya bölümlerinde okuyan öğrencilere burs verilmektedir.
  İki yıllık meslek yüksekokulları, Açıköğretim Lisesi ve Fakültesi öğrencileri, yüksek lisans/doktora öğrencileri, yurtdışındaki üniversitelerde okuyan öğrenciler ve KKTC vatandaşları hariç yabancı uyruklu öğrenciler vakfın bursundan yararlanamazlar.
  Socrates-Erasmus gibi değişim programları çerçevesinde yurtdışındaki üniversitelere belirli süre ile değişim öğrencisi olarak giden, hazırlık sınıfı okuyan ve çift anadal-yan anadal yapan öğrenciler dışında, vakıf bursu normal akademik sürenin aşılması halinde kesilir.

  ** AKMED (Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü)**

  Vakıf;Lisans,Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır.
  AKMED, Türkiye’deki üniversitelerin Tarih, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Mimarlık Tarihi ve Restorasyon-Konservasyon bölümlerinde / anabilim dallarında lisans düzeyinde öğrenim gören ve maddi açıdan yeterli düzeyde olmayan başarılı öğrencilere burs vermektedir.
  Burslar 10 ay süreyle verilmektedir.Öğrencinin başarısına göre eğitim süresi boyunca verilen burs miktarı her yıl yönetim kurulu tarafından belirlenmektedir.
  Lisans öğrencileri için burs kontenjanı 5 kişiliktir.Burs duyurusu Mart ayında ilan edilmektedir ve son başvuru tarihi Mayıs ayıdır.Haziran ayında sonuçlar duyurulmaktadır.
  Aynı şartlar Yüksek Lisans öğrencileri için de geçerlidir.Yüksek Lisans öğrencileri için burs miktarı her yıl Yönetim Kurulu tarafından belirlenmekte olup bir kereye mahsus 1000 Euro’dur.
  AKMED’in büro adresine üç kopya halinde düzenlenerek gönderilmesi gereken başvuru dosyalarında:

  1. Başvuru sahibinin unvanı ve özgeçmişi, varsa yayınlarının listesi, açık adresi, e-posta ve telefon numarası;
  2. Araştırma projesinin konusu, yöntemi, amacı, varsa konuyla ilgili daha önceki çalışmalarının bir özeti, çalışma takvimi ve programı.
  3. İhtiyacın niteliği ve yapılması düşünülen harcamaların listesi ve bütçesi yer almalıdır.
  4. En az iki tavsiye mektubu (kapalı zarfta ve imzalı) referans sahibi tarafından AKMED adresine posta veya e-posta ekinde gönderilmelidir.

  Doktora öğrencileri için verilen burs miktarı bir kereye mahsus 2000 Euro’dur.Aynı şartlar geçerlidir.Türkiye’deki üniversitelerin Tarih, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Mimarlık Tarihi ve Restorasyon-Konservasyon bölümlerinde / anabilim dallarında Doktora düzeyinde öğrenim gören ve yeterlik aşamasını tamamlamış öğrencilere, projelerinin nitelik ve bilime katkısını göz önünde bulundurarak burs vermektedir.
  Adres:Barbaros Mah. Kocatepe Sok. No:22 07100 Kaleiçi/Antalya
  Telefon:0242 243 42 74
  E-posta: akmed@ku.edu.tr

  ** Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği**

  Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Atatürk İlkelerine bağlı,başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, devlet üniversitesi,4 yıllık yüksekokul ve meslek yüksekokulu kız öğrencilerine yükseköğrenim bursu vermektedir.
  Burs imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler 1-30 Eylül tarihleri arasında vakıf web sitesinden başvuru yapabilmektedir.Adayların, TUKD web sayfasını takip etmesi, başvuru formu yayımlandığında web adresinden form doldurup, yazıcıdan çıktısını alarak ek istenilen belgelerle birlikte kazandığı üniversitenin olduğu şehirdeki şubeye teslim etmesi beklenmektedir.
  TUKD bursuna hak kazanmak isteyen öğrencilerin;
  T.C. Vatandaşı olması
  Atatürk İlkelerine bağlı olması,
  Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olması,
  Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmaması,
  Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olması,
  Ara sınıflar için: Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olması gerekmektedir.
  Açık öğretim öğrencileri,uzaktan öğretim öğrencileri ve ücretli değişim programında bulunanlar TUKD bursundan yararlanamazlar.
  Burslar,Ekim-Haziran ayları arası 9 ay boyunca verilmektedir.
  Adres:Tahılpazarı, Şarampol Cd. No:4, 07010 Muratpaşa/Antalya
  Telefon:0 (242) 248 7044


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.