Psikoloji Bölümü Nedir? Psikoloji Bölümü Puanları? • psikoloji bölümü puanları

  TM-3 puan türünden 82 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:425,71960
  Tavan Puanı:457,14207
  Sıralama:27.800

  psikoloji bölümü nedir?

  Psikoloji bölümü; Deneysel Psikoloji,Uygulamalı Psikoloji,Endüstri ve Örgüt Psikolojisi,Gelişim Psikolojisi ve Sosyal Psikoloji olmak üzere beş anabilim dalından oluşmaktadır.
  Bölümde,ilk iki yıl psikoloji biliminin temel kuramlarına ve alanlarına ilişkin derslere, üçüncü ve dördüncü yıllarda da psikoloji biliminin ağırlıklı olarak uygulamaya yönelik alanlarında teorik ve uygulamalı derslere yer verilmektedir.
  Psikoloji bölümünün amacı, psikolojinin farklı alt alanlarında çalışacak, meslek etiğine sadık, psikolojide temel kuram ve yöntem bilgisine sahip meslek elemanları yetiştirmektir.
  Bölümden mezun olanlar,ruh sağlığı ve fiziksel hastalıklar alanında hizmet veren klinikler, okul öncesi kurumlar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar (okullar ve rehberlik araştırma merkezleri), özel eğitim merkezleri, Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlar, şirketlerin insan kaynakları birimleri ve psikoteknik değerlendirme birimleri başta olmak üzere geniş bir yelpazede çalışma imkanı bulabilmektedirler.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.