Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Nedir? Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Puanları?

• Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü puanları

TM-1 puan türünden 62 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:290,28825
    Tavan Puanı:331,28256
    Sıralama:260.000

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Nedir?

Bölümün öznesi çalışma yaşamındaki insan ve özel olarak ücretli çalışanlardır. Ücretli çalışanların aileleri ile birlikte, yurttaş, seçmen ve tüketici olarak toplumun geniş çoğunluğunu oluşturduğu dikkate alındığında, bölümün ilgi alanına giren sorunların toplumsal ve akademik önemi açıklık kazanır. Bu özne belirlemesine bağlı olarak, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünün inceleme alanlarının başında istihdam ve işsizlik, çalışma ortamı ve koşulları, iş güvenliği-çalışan sağlığı, ücretler, verimlilik, sendikalar, yoksulluk, gelir dağılımı sorunları, çalışma yaşamını ilgilendiren mevzuat ve başta eğitim, sağlık, sosyal güvenlik olmak üzere sosyal haklar gelir.
    Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, öncelikle çalışma yaşamını ve ilişkilerini, sosyal politika, hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji ve siyaset bilimi gibi sosyal bilimlerin çeşitli disiplinlerinin sağladığı bilgi birikiminden de yararlanarak, bölüme özgü amaç sistemleri çerçevesinde incelemektedir. Buna bağlı olarak da programda bu doğrultuda eğitim- öğretim ve uzmanlık bilgisi verilmektedir.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.