Kamu Yönetimi Bölümü Nedir? Kamu Yönetimi Bölümü Puanları?

• kamu yönetimi bölümü puanları

TM-3 puan türünden 93 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
    Taban Puanı:354,04946
    Tavan Puanı:387,74940
    Sıralama:133.000

kamu yönetimi bölümü nedir?

Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerine kamu yönetimi alanını çok yönlü bir bakış açısıyla ele alarak; Siyaset Bilimi, Yönetim Bilimleri, Kentleşme ve Çevre Sorunları ve Hukuk Anabilim Dalları’na ilişkin dersler vermektedir. Bu bağlamda siyasal teoriler, ilk çağlardan günümüze siyasal düşünceler tarihi, siyasal sistemler, devlet kuramları, anayasa, Türk Anayasa düzeni, çağdaş devlet sistemleri, yönetim bilimleri, yönetsel yargı, kentleşme ve çevre sorunları, toplumbilim, Türk siyasal hayatı, demokrasi kuramları, kentleşme ve konut politikası, kent ekonomisi öğrencilerin aldığı kapsamlı eğitimin yalnızca bir kısmını oluşturmaktadır. Bölümün eğitim dili Türkçe olup, yabancı dili yeterli olmayan öğrenciler isteğe bağlı olarak hazırlık sınıflarına yerleştirilmektedir.
    Bölüm içinde yer alan anabilim dalları dışında, fakültemizin diğer bölümlerinden de öğrenciler ders alabilmektedirler.Özellikle ilk iki yıl temel alan dersleri ile yetiştirilen öğrenciler,üçüncü ve dördüncü eğitim yıllarında uzmanlığa yönelik dersler almakta, bu doğrultuda ilgi ve tercih ettikleri çalışma alanlarına yönelik olarak seçimeli derslerden de faydalanabilmektedir. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri gerek ders gerekse tez konusu olarak dünyadan, bölgemizden ve ülkemizden siyasal, hukuksal, yönetsel olayları araştırma, inceleme, yorumlama çabası ile yetiştirilmeye çalışılmaktadır.

Cevaplamak için giriş yapın

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.