İç Mimarlık Bölümü Nedir? İç Mimarlık Bölümü Puanları? • iç mimarlık bölümü puanları

  MF-4 puan türünden 62 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.
  Taban Puanı:335,23860
  Tavan Puanı:399,55084
  Sıralama:99.600

  iç mimarlık bölümü nedir?

  İç Mimarlık Ana Sanat Dalı, eğitim-öğretim programında; kültür ve sanat kültürü veren teorik dersler, diğer bölümlerle ortak olup, alana yönelik dersler ayrı programlanmıştır.
  İkinci sınıftan itibaren alana yönelik teorik ve uygulamalı dersler çeşitlendirilerek, öğrencilerin bireysel tercihlerinde gelişmelerine olanak sağlanır. Ayrıca, öğrencilerin farklı alanlara uyum sağlayabilme yetenekleri ve ekip çalışma ruhunun gelişebilmesi için son sınıflarda seçmeli teorik ve uygulamalı dersler ve seminerlerle müfredat programı daha da zenginleştirilmiştir.
  İç Mimarlık Anasanat Dalında verilecek dört yıllık eğitim-öğretim süresince programın birinci yılında Temel Tasarım ve Teknik Çizim gibi uygulamalı dersler dışında ortak sanat ve kültür dersleri yer almakta, ikinci ve daha sonraki yıllarda mesleki uygulamalı derslerin oranları program içerisinde artmaktadır. Malzeme Bilgisi, Yapı Bilgisi, Rölöve ve Restorasyon, Ergonometri, Tasarım Stüdyosu gibi derslerle devam eden eğitim, Bitirme Projesi çalışmasıyla tamamlanır.


Cevaplamak için giriş yapın
 


Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.