Adaletten Hukuka Geçiş Artık Çok Kolay  • Adaletten Hukuka Geçiş, arkadaşlar ilk baktığımızda gerçekten zor gibi dursa da insanların kafasını karıştırsa da o kadar da karmaşık bir şey değil, diyelim ki normal liseyi bitirip YKS'ye girip (ygs-lys eski adı) çok daha fazla ve konu olarak yükü çok ağır en önemlisi mat 2 edebiyat çok daha fazla geometri olan bir sınav, ayrıca konu olarak da çok fazla, bu yüzden okumak isteyenlerin çoğu adaletten bölümü bitirip oradan da hukuka geçmeyi planlamaktadır. Aslında çokta doğru yapmaktadırlar, ilk bakışta çok zor gözükse de aslında hiçte zor değildir,
    En önemli noktalara değinelim
    1. Husus temel de Türkçe ve Mat bulunmaktadır. Yani bu demektir ki diğer YKS sınavına göre çok az konu demek ve çok daha az ders demektir. Bu birinci noktadır.

    2. Olarak herkesin aklında olan soru şudur kaç net yapmam gereklidir .Bakın arkadaşlar bu hususta her yıl puanlar ve sıralamalar değişmektedir. Size ortalama bir hesap yapacağım. Eğer maddi açıdan problemim yoktur diyorsanız ortalama olarak Türkçe'den 40 net yapmanız ve Mat 'dan ise 30 net yapmanız yeterli olacaktır tabi adalet diplomanız ortalaması ise 2.80 civarında olursa Yeditepe hukuk , Bahçeşehir hukuk gibi üniversitelerin gelmesi içten bile değil tabi yıl yıl puanlar ortalama 4-5 puan oynamaktadır. Tabi bunlara yıllık 50 bin civarı gözden çıkarmanız gerekecektir. Diğer yandan ise devlet üniversitesi hukuk kazanmak istiyorsanız Türkçe'den 50 net civarı MAt'dan ise 40 civarı bir net olmak ile birlikte diploma notunuz 2.80 civarı olmak zorundadır.

    3. Belkide en önemli olan şey insanlar bu bölümü bitirdikten sonra hangi üniversiteyi tercih edeceğim ve en kısa zamanda bitireceğim bu herkesin kafasında soru işareti olan bir şey ama bu konu hakkında da korkmanıza gerek yoktur genel olarak özel ve devlet hukuk olmak üzere 50 den fazla Dgs'den hukuka geçiş hukuk üniversiteleri mevcuttur ,burada baktığımızda buradaki linkten dgs hukuk 3.sınıftan başlatan üniversitelere ulaşabilirsiniz aklınızda ki bütün soruları giderecektir http://webhakim.com/dgs-hukuk-fakultesi-3-siniftan-baslatan-universiteler.html buradan ulaşabilirsiniz.
Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.