DGS Sonuçları 6 Eylül'de Soru ve Cevaplarınız İçin

• Arkadaşlar herkesin merakla beklediği DGS sonuçları 6 Eylül'de açıklanacak, herkesin umudu düşüncesi ve bölümleri çok farklı bu platform altında sorularınız cevaplıyoruz kaç net beklediğiniz hangi bölümü istediğiniz gelir mi gelmez mi diye merak ettiğiniz soruları cevaplıyoruz, bu platform altında bir çok soruyu cevaplandırdık ( http://webhakim.com/dgs-hukuk-fakultesi-3-siniftan-baslatan-universiteler.html ) ama artık soruları buradan cevaplandıracağız; artık buradayız aklınıza takılan soruları burada cevaplamaya çalışacağız, tabi ki sonuçlar açıklandıktan sonra daha iyi yorum yapma imkanı bulabiliriz, ama hem sonuçlar açıklanıncaya kadar hemde sonuçlar açıklandıktan sonra değerli hocalarımızla sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağız..

• @mustafa-i̇yitütüncü mustafa beya ea 245 yaptım uludağ işletme gelir mi sizce ?

• @fatih77 geçen yıl ile karşılaştırırsak büyük ihtimalle gelir gibi gözüküyor ama yine kritik geçen yıl 244 ile kapattı

• @mustafa-i̇yitütüncü ikinci öğretimi de yazıcam birinci olmasa bile o kesin gelir diye düşünüyorum bende

• @fatih77 eğer ikinci öğretim düşünüyorsanız büyük ihtimalle gelir

• @mustafa-i̇yitütüncü ilk tercihe birinci ikincisine ikinci öğretimi yazıcam hangisi olursa

• merhabalar sayın @Mustafa-İyitütüncü . ben adalet erzincan 2012 yılı mezunuyum bi kaç kez denedim ama sonuç genel olarak hep hüsran ... her neyse bu sene tekrar denedim sayısalım genelde iyi ama sınavda zaman sorunundan yetiştiremedim ve 12 matematik+46 türkçe ile DGS-SÖZ 252,78084 bs: 30538
    DGS-EA 239,12798 b.sırası: 39531 puan durumum bu özelde de baya şansım düşük diye biliyorum hukuk için. ne yapabilirim bu puanla sizden ricam bi yol haritası çizebilir misiniz bana ?

• @fatih77 hakkınızda hayırlısı olsun artık umarım istediğiniz gelir

• @gülşenay merhabalar Gülşenay Hanım toplamda 58 netiniz var gözüküyor eğer bir özel hukuk fakültesi kazanmak istiyorsanız en azından 75 neti bulmanız gerekmektedir, ortalamanızında en azından 3.00 e yakın olması gerekmektedir. Genel bakacak olursak aslında Türkçeniz fena değil ama şöyle de bir gerçek var ki Türkçe de 60 da 60 da yapsanız eğer Mat düşük olursa bir işe yaramıyor yani en azından mat da 30 neti bulmanız gerekmektedir. Eğer Türkçeyi 45 bandında götürebilirseniz matematik de de bir 30 neti bulabilirseniz ortalama özel hukuk gelme ihtimali yüksektir. Sorunu bulmak önemlidir, eğer gerçekten mat temeliniz DGS 2017 soruları elinizde varsa onun matematiğini tekrar çözdüğünüzde 30 neti geçiyorsanız o zaman mat da bir sorun yoktur sorun gerçekten sürededir ,veya dgs 2017 soruları elinizde varsa sınavdaymış gibi bir çözün ve ilk matematikten başlayın ve süreye bakmadan Türkçeyi ve Mat çözün sonuca bakın eğer toplam netiniz 75 ile 80 arası ise gerçekten sürede sıkıntı yaşıyorsunuz demektir, o zaman Türkçeyi halletmeniz gerekecektir eğer Türkçede hızlanıp mat geçtiğinizde yeterli süreye sahip olursanız inşallah kazanacaksınızdır, bunun için de Türkçe de tavsiyem konu anlatımı soru çözümünü falan bir kenara bırakın yapmanız gereken tek şey deneme Ales çıkmış sorularını alın ve ful çözmeye başlayın sonuçta sizde altyapıda var, mat da da aynı Ales denemelerini alın ve 2 günde bir çözün sizin eğer gerçekten sıkıntınız süre ise bunu Ales denemeleri ile aşabilirsiniz. Eğer elinizde DGS 2017 çıkmış soruları da yoksa gönderebilirim.

• @mustafa-i̇yitütüncü bu puanla tercih yapamam yani yanılıyor muyum ? özel üniversitelerde şansım ne bu seneki puanla?

• @gülşenay maalesef çok çok düşük bir ihtimal gelme ihtimali şöyle ki geçen sene en düşük puan 267 idi daha sonra 272 oldu o kadar yoğun bir ilgi var Adaletten hukuka geçişe her yıl puan artıyor bu senede artacağını düşünsek 277 olacak hadi diyelim artmadı en düşün puan 272 de kaldı yine çok zor şöyle ki özel hukukta en yüksek ücreti olan Bahçeşehir üni 45 bin civarında ücreti o bile bütün kontenjanlar doluyor çok yoğun bir talep var o yüzden şansınız çok düşük pek umutsuz konuşmak istemem ama elimizdeki istatistikler böyle diyor

• 0_1504776551885_dgsasas.png

bu bizim yakın bir arkadaşımın sınav sonucu arkadaşım bile riskli bakıyor duruma çünkü çok katılım var çok talep var tercih yapıp yapmama konusunda tereddütlü... şunu da belirtmeliyim ki arkadaşım sadece 1 ay boyunca ful ales denemleri çözerek bu netlere ulaştı tabi altyapısı da biraz vardı bu yüzden Ales denemeleri çok önemli çıkmış soruları da

• Mrb..ben de adalet mezunuyum 312.95 puanim ve 252 ea siralamam..ankarada yasiyorm..ayni zamanda polis akadamesi lisans mezunuyum bi cok hukuk dersini daha once aldm ama cogunin sayilmayacagini tahmin edyorum.yine de ankarada ve ya yakin civar da ( istanbul-eskisehir- kocaeli dahil) maksimum kresi saydirarak en avantajli ve kolay hangi uni.lerde okuyabilirim..benm icin universtenin adi onemli diil zorlanmadan mumkun olan kisa zaman da bitirebilmek..bu cercevede tavsiye edeceginiz uni.ler olursa cok memnun olurum..cok tesekurler

• @Mustafa-İyitütüncü Merhabalar puanım 299 sıralamam 899. Erzurum Erzincan dahil devlet hukuk gelme ihtimali var mıdır sizce?
    Çalıştığım için özel üniversitelerdeki devam zorunluluğundan ötürü tercih etmekte tereddüt yaşıyorum.

• @abdurrahman öncelikle aldığınız yüksek puandan ötürü sizi tebrik etmek isterim 312 puanla gelebilecek yerlere bakacak olursak adım adım gidelim İstanbul dan başlayalım özel ve devlet belirtmediğiniz için ikisini de hesaba katarak gitmem daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Sizin için eğer özel de sıkıntı olmayacaksa yazabileceğiniz size en uygun Beykent Hukuk olacaktır, neden mi biz Beykent Hukuk ile iletişime geçtiğimizde ( bu arada araştırmamızı buradan bakabilirsiniz http://webhakim.com/dgs-hukuk-fakultesi-3-siniftan-baslatan-universiteler.html ) 3.sınıftan başlattıklarını eğer lisanstan mezun iseniz tabi bunun üzerinden 5 yıl geçmediyse dersler saydırma imkanınız kuvvetle muhtemel ayrıca devamsızlık konusunda da hem memur hem öğrenci arkadaşların olduklarını söylediler yani içiniz rahat olsun, 2.si Okan üniversitesi tam burslu gelebilir burada da yine aynı koşullar geçerli sizin için uygun koşulları taşımaktadır. 3. ise Kemerburgaz bu arada tam burslu gelebilir burada da yine aynı şartlar var ama kemerburgaz dersinizin akts ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir 1,2 veya 3 ten başlayabilirsiniz karışık dersler alabilirsiniz. Gelelim devlete devlette 3.sınıftan başlatan nadir başlatsa bile 1.sınıftan yine ders alacaksınız ve devamsızlık konusunda o kadar müsama göstermeyebiliyorlar. Size Marmara Hukuk gelme ihtimali yüksek eğer değerlendirecek olursanız 3.sınıftan başlattıklarını ama 1.sınıf ve 2.sınıftan da ders alacaksınız dediler artı Marmara hukuk baya bir zorludur, İstanbul üniversitesi de gelebilir ama buda 1.sınıftan başlatıyor, Kocaeli üniversitesi de yine aynı keza 1 veya 2 olabilir dersleri sayma konusunda yine üst kurul karar verecek

Özellerde Tercih

1.Beykent Hukuk ücretli
    2.Okan üniversitesi hukuk tam burslu
    3.Kemerburgaz üniversitesi hukuk tam burslu

Devletlerde Tercih

1.Marmara hukuk
    2.İstanbul hukuk
    3.Kocaeli hukuk

özel isteyip istemediğinizi bilmediğimiz için böyle bir tercih oluşturduk tabi yinede en son karar sizindir.

• @mustafa-i̇yitütüncü cok tesekur ederim guzel fikir sahibi oldum zaman ayirdiginiz icin sagolun

• @dgs12 merabalar eğer geçen yıl ki puanlara bakarsak maalesef çok zor ama yinede şansızını bir deneyin, devamsızlık konusunda genelde sorun oluşturmuyorlar hangi üniversite ile görüştüysek aynı kanıyı elde ettik diyorlar ki okulumuzda hem memur olup hem de okuyan öğrenciler mevcut özellikle hukuk okuyanlar için aşırı sınıf kalabalığından dolayı derslerin anfiler de işlenmesinden dolayı devamszılık pek sorun olmuyor o puanla devlet maalesef zor ama özel düşünürseniz HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP) hukuk, 3.sınıftan başlatıyor devamsızlık konusunda pek sıkıntı yapmadıklarını söylediler, Okan üniversitesi de yine aynı keza onlarda aynı.. yalnız muaf olmayan derslerden 1. veya 2.sınıftan ders alabilirsiniz.

Özellerde Tercih

1.HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP) tam ücretli
    2.OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) tam ücretli
    3- Kıbrıs üniversiteleri hukuklarda yazılabilir
    böyle bir tercih oluşturduk tabi yinede en son karar sizindir.

• Merhabalar. DGS-EA puanım 265. Başarı sıralamam ise 9328. Hukuk için 3.sınıftan başlatan özel veya devlet okullarından gelme ihtimali var mı sıralamama göre varsa hangileri gelebilir yardımcı olursanız sevinirim @Mustafa-İyitütüncü

• İyi günler mustafa bey yardımcı olarsanız sevinirim DGS EA puanım 169 bu puan ile ne yapabılırım acıktan 3.sınıftan devam etmek istiyorum bölümüm muhasebe herhangi bi açıköğretime kayıt olabilirmiyim veya özel açıktandan olabilir devlet açıköğretimde

• @mustafa-i̇yitütüncü çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

Copyright © 2017 Forum | Webhakim

Forum Webhakim ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.